Хіти тижня. Знахідки вражають: Археологи знайшли мережу тунелів під древнім замком у Польщі (фото)

Археологи виявили печеру і мережу незвіданих тунелів під одним з найвідоміших замків Польщі. Про це повідомляє Thefirstnews, передають Патріоти України.

Печера була знайдена в стінах замку Ольштин. Нині зруйнований замок, побудований в 14 столітті, підноситься над ландшафтом Краківсько-Ченстоховської височини і оточений легендами та міфами.

Одна з легенд, що стала предметом пильної уваги завдяки відкриттю, - це секретний тунель, що зв'язує замок з монастирем Ясна Гура, який використовувався для евакуації ікони Чорної Мадонни, одного з найбільш шанованих символів країни, під час війни.

Відкриття було зроблено, коли археологи, які досліджують так звану печеру Нижнього замку, виявили велику печеру глибиною до семи метрів з тунелями, що виходять з неї.

"Дослідження показали існування величезної порожнечі. Про гігантські розміри систем і печер під замком в Ольштині можна тільки здогадуватися", - сказав археолог доктор Миколай Урбановський, що відповідає за розкопки.

За словами співробітника палео-зоологічного факультету Вроцлавського університету Адріана Марцісака, результати досліджень є дуже багатообіцяючими і вказують на наявність мережі пустот і ущелин під підлогою вже відомої печери.

Поряд з відкриттям нової печери вчені також розкопали деякі артефакти - в тому числі плитку з середньовіччя із зображенням мисливця з соколом.

З архіву ПУ. "Стули пельку. Відповідай на запитання": Як бійці на Донбасі ледь не вбили нахабних копів, що затримали розвідницю

п’ятниця, 18 вересень 2020, 13:00

Поліцейські намагалися налякати жінку без зброї, але за неї вступилися побратими. Українська розвідниця Надія Боговіч розповіла цікавий випадок про те, як українські військовослужбовці поставили на місце зухвалих правоохоронців. Ним вона поділилася в і...

Навіть українцями прикидалися: Хасиди намагалися прорватися в Україну з Польщі та Угорщини (фото, відео)

п’ятниця, 18 вересень 2020, 11:59

Осіб, причетних до перевезення хасидів, затримали. Їм загрожує до 9 років в'язниці. "Вночі оперативники Мукачівського прикордонного загону вчасно запобігли спробі незаконного перетину кордону і зупинили транспортний засіб "Мерседес", на якому двоє гром...