Хіти тижня. Зникли понад 400 років тому: Прадавні тури повертаються в Україну (відео)

Тварини будуть жити в умовах дикої природи, але контрольовано.

Прадавні тури повернулися в Україну. Дикі бики та корови цієї породи, котрі не боялися вовків і могли легко підняти на роги коня, були знищені більш як 400 років тому, але німецькі вчені вивели нових, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.

Їхні нащадки жили ще десь у ХVI столітті на теренах України, але дикий бик з української природи зник. "Наша основна задача – відродити природу саме такою, якою вона була, саморегулювання. Де були б дикі бики, хижі тварини, і біорізноманіття постійно збільшувалося", - розповів менеджер з туризму природнього парку Ростислав Полушвайко. Тому прародич тура, або ще "туроподібна худоба Хека" (від прізвища вчених), може це виправити під пильним оком фахівців природнього парку у селі Беремицьке. "Вони до нас приїхали із парку у Латвії", - пояснює екскурсовод.

Це 4 малюки і 8 дорослих, які теж ще мають рости – тому на перший погляд історичної міці та півметрових ріг поки немає. Хоча саме цей вид набирає вагу до 600, а то й 800 кілограмів – усе залежить від місця проживання. Німецький ентузіаст Вальтер Фріш присвятив десятки років селекції туроподібних. "Худоба не лише повинна стояти у стійлі. Вона повинна бути у дикій природі. Нині туроподібні є у багатох країнах Європи. І, відповідно до погодніх умов, умов харчування та середовища, вони набувають своїх кольорів, звичок та розмірів", - каже селекціонер.

Кров цих туроподібніх обов'язково змішають із українськими ваговиками – прародичами волів. Українська сіра степова може сягати вагою до 1000-1200 кілограмів, що точно має наблизити у майбутному до родичів колись вимерлих тварин. Вага лише ріг тварин з іще льодовикового періоду – 34 кілограми, і подібні істоти дуже щільно населяли узбережжя Дніпра, Десни та Дністра. "Ці тварини, незважаючи на вимирання, залишили близько двох тисяч видів домашньої худоби", - каже Ростислав Полушвайко.

Це й дозволило шляхом селекції вивести дуже схожого бика, який, на відміну від зубрів, не полохливий і може підпустити на близьку дистанцію, а в разі небезпеки – відкинути або й посадити на роги. Він не боїться холоду і виконує важливі екологічні функції – випасаючи та витоптуючи траву, запобігає степовим пожежам, пришвидшує ріст молодої трави і розносить насіння різних трав далеко за ореол свого проживання.

На Полтавщині чоловік не з'явився за повісткою у ТЦК, бо "згорів будинок, а сім'я за кордоном": Стало відомо, як покарали

понеділок, 19 травень 2025, 19:56

У Полтавській області чоловік, який не з'явився на відправлення до військової частини, пояснив це збігом обставин, зокрема смертю близьких, станом здоров'я, складним матеріальним становищем і тим, що в нього згорів будинок, а сім'я перебуває за кордоно...

Воював за окупантів: ЗСУ ліквідували українського боксера, який змагався разом з Усиком і Ломаченком

понеділок, 19 травень 2025, 19:52

Сили оборони знищили зрадника з Донецька – боксера Артема Кудрявця. Артем Кудрявець народився у січні 1987 року. Мав розряд «майстер спорту» з боксу. На змаганнях всеукраїнського рівня представляв Донецьк, передають Патріоти України. Зокрема, Кудрявець...