"Хлопчик стискав прапор, яким накрили батька, і нарешті заплакав, бо досі тримався": Ветеран без двох ніг загинув у боях за Бучу

Шестирічний Дмитро Ковальський на 80-й день після смерті батька прийшов на місце, де тато загинув. Це місто Буча, і саме тут відбувалися бої з рашистами, які рвались до Києва цією дорогою. Батько Дмитра одним з перших став на захист рідного міста. Трагічну історію родини розповіла журналістка Світлана Березівська, передають Патріоти України.

«Батько Дмитра — Володимир Ковальський — ветеран АТО. Прошов Майдан, 2016 року він у складі розвідки на сході підірвався на міні та втратив обидві ноги. Тоді дивом врятувався. Його 2 кілометри бойові побратими несли до шпиталю. Тоді його дружина уже чекала їхнього малюка Дмитра. Вагітною дружина переселилась у військовий шпиталь, щоб допомогти Володимиру одужувати. Всім світом на протези бійцю АТО тоді збирали українці. Уже 2016 року Володимир на протезах взяв участь в Іграх Героїв. Його в Бучі за протези, які він не ховав, називали бучанським термінатором, а він розпочав свою справу і виховував сина.

Коли 27 лютого на околицях Києва тривали бої, Володимир взяв автомат і разом із місцевою самообороною захищав місто. Бойові побратими нині згадують: йому радили не приймати бій, бо через протези йому буде складно відступати. Він ж наполягав — буде захищати місто, де живе його син. 27 лютого після страшного бою, пораненого, його везли у шпиталь. Дорогою він помер. Далі було пекло окупації. Тіло захисника на двох протезах поховали в груповому захороненні вбитих у Бучі, на якому рідні не попрощались із Героєм. Але почесному прощанню бути, й на 80-й день після смерті його шестирічний син Дмитро пройшов 2 кілометри зруйнованою Бучею пішки з місця, де тато загинув, до могили батька. Під кінець дороги хлопчика взяли на руки, але зійти із ходи син відмовився".

Дмитро у свої 6 років мріяв попрощатися з батьком Героєм, який на двох протезах захищав свою країну від окупантів.

«На могилі синові Героя вручили державний прапор і лунали постріли пам'яті від почесної варти. А гімн співала оперна співачка. Легенда української музики Олег Скрипка завершив прощання піснею — „Батько наш Бандера“. Хлопчик стискав прапор, яким накривали батька на прощання. і нарешті міг поплакати, бо досі він тримався. Йому довго мама не наважувались розповісти, що тато загинув, героїчно захищаючи Україну».

"Ми стоїмо до кінця і нас не зламати": Колишній чоловік Ані Лорак українською мовою повідомив про повернення до Києва (фото)

п’ятниця, 1 липень 2022, 23:14

Колишній чоловік співачки Ані Лорак, яка замовчує війну, Мурат Налчаджіоглу повернувся в Україну з Туреччини, куди поїхав зі своєю новою коханою – українською візажисткою Лілією Реус у березні. Про своє прибуття до Києва бізнесмен турецького походження...

"Частина проти війни, іншим "шкода пацанів, яких вбивають ЗСУ": Юрій Шевчук розповів про друзів-військових у Росії

п’ятниця, 1 липень 2022, 23:00

Лідер та незмінний учасник російського рок-гурту ДДТ Юрій Шевчук розповів про друзів, які служать у ЗС Росії. За його словами, деякі виступають проти війни в Україні, а деякі просто виявляють жалість до своїх товаришів, які гинуть через повномасштабне ...