Колишній перший заступник міністра розвитку економіки Павло Кухта повідомив, що обговорюється норма про встановлення фінансової межі бронювання військовозобов'язаних. Пропонується встановити мінімальну межу сплати податків в 6 тисяч гривень на місяць, що відповідає приблизно 33 400 гривень окладу, передають Патріоти України.
Видання Forbes пише, що зараз під бронювання потрапляють лише працівники підприємств, що мають статус критично важливих.
Новим критерієм для бронювання може стати сплата податків з офіційної зарплати або доходу. На даний момент проекту документа, який би представив новий підхід, немає. Нові умови бронювання можуть розглянути між першим і другим читанням проекту закону про мобілізацію.
"Бронювання для тих, хто платить високі податки - новий рік приніс нову ініціативу щодо впорядкування мобілізації в Україні. Очевидно, що цей підхід можна (і необхідно) також поширити на ФОП та резидентів "Дія.City" - так само автоматично бронювати за умови сплати певного рівня податків. Вважаю, що це хороша спроба налагодити нові цивілізовані норми існування суспільства, коли ми заходимо в третій рік війни. Війна на виснаження - це війна економік, і мірою ефективності в ній є рівень доходів, який людина створює для держави. Висмикуючи з економіки високопродуктивні кадри і відправляючи їх на низькі армійські посади, ми підриваємо власну обороноздатність", - зазначив Кухта.
Крім того, обговорюються й інші варіанти:
Повідомляється, що такий принцип може торкнутися і ФОП, але критерії ще невідомі. Також норма може торкнутися спеціального податкового режиму "Дія City" для IT-індустрії. Передбачається, що запропонують на вибір податок на прибуток в 18% або податок на виведений капітал в 9%. У цьому випадку еквівалент зарплати становить 3200 доларів.
За умови сплати податків військовозобов'язаний у системі "Оберіг" отримуватиме QR-код про бронювання, який діятиме 45 днів. Водночас така норма потребує змін до Податкового кодексу, оскільки зараз звітність з ПДФО подається до податкової служби раз на квартал.
У той час як, за прогнозами експертів, у 2025 році продукти можуть подорожчати приблизно на 20%, у 2024-му деякі продовольчі товари зросли у ціні в 1,5 — 2 рази. Рекордсменами виявились капуста, морква та загалом овочі, передають Патріоти України. Такі...
Розмір максимальної допомоги для безробітних в Україні зріс на 900 грн. З 1 січня 2025 року вона складає 8 000 грн, тоді як у 2024-му було 7 100 грн. Про це повідомили у Держслужбі зайнятості. Там зазначили: також збільшилася компенсація роботодавцям з...