Серед 45-ти захисників та захисниць Маріуполя, яких Україна змогла повернути з російського полону 6 травня, було звільнено уродженця Макіївки Євгена Чуднецова, для якого це звільнення стало вже другим.
Вперше у полон воїн "Азова" на псевдо "Чудік" потрапив під час Широкинської операції у 2015-му, у неволі він пробув понад два роки, вдруге ж його полонили під час виходу захисників України з "Азовсталі". Вражаючу історію незламного воїна розповіла користувачка Facebook Ганна Ковальська.
Мала батьківщина Євгена Чуднецова окупована Росією з далекого 2014 року. Тож не дивно, що воїн ще на початку російської агресії проти України став на захист рідної землі – автоматником у полку "Азов".
Він брав участь у складі ударно-штурмової групи під час боїв під Широкиним на Приазов'ї, тоді й потрапив у полон.
"В останній день ми варили суп, почався сильний обстріл. Тоді ми роз’їхалися. Усе було дуже хаотично, – "Азов" уперемішку з сепаратистами. По БТРу, в якому він їхав, поцілив танк. Женя та багато людей з його полку отримали осколкові поранення і контузії. Коли його взяли, він був не мав змоги оборонятися", – пригадував обставини, за яких Євген потрапив у полон, його побратим.
У полоні над воїном окупанти влаштували справжнє судилище.
"Там йому дали 30 років колонії, "прокурор днр" вимагав розстріляти. "Я був квінтесенцією світового зла: з добробату, місцевий, із татуюванням тризуба", – пояснював Євген", – пише Ковальська.
Вирвати Євгена з ворожого полону вдалося в 2017 році. За час, поки він перебував у полоні, померла його мама.
Сам боєць розповідав, що життя йому врятувало татуювання.
"Вижив завдяки татуюванню. Вони шукали шеврон, смикнули – а в мене тризуб, "чорне сонце" на плечі. Схопилися за голову і кажуть – ми тобі зараз це з рукою відріжемо. Потім один по рації повідомив: взяли всього розтатуйованого азовця. Ті кажуть: везіть у Донецьк. Спочатку на емоціях і ножем тицяли, і казали, що розстріляють. Потім заспокоїлися", – розповідав згодом він.
Тоді захисникові загарбники плоскогубцями повибивали зуби, били, поламали ребра, гасили недопалки об його голову, застосовували тортури струмом і намагалися зламати морально. Однак зазнали невдачі: після звільнення з полону та короткої реабілітації Євген знову повернувся у рідний підрозділ.
Після підписання нового контракту служив начальником медслужби батальйону.
"Насамперед я стрілець, у другу – парамедик. Тобто ти звичайний боєць, але якщо щось трапляється, то надаєш медичну допомогу – витягуєш людей із поля бою", – пояснював "Чудік".
Коли ж його у 2020-му запитали, що б він змінив, якби зміг повернутися у минуле, Євген коротко відповів: "Взяв би більше набоїв".
Після початку повномасштабного вторгнення Євген брав участь у обороні Маріуполя та "Азовсталі". Тоді й потрапив у полон удруге. І через рік неволі знову вдихнув повітря свободи 6 травня, у ході останнього обміну полоненими.
Нагадаємо, напередодні, 6 травня Україна повернула з полону 45 своїх захисників та захисниць. Усі вони брали участь в обороні Маріуполя та "Азовсталі".
На гірськолижному курорті Драгобрат загинула 28-річна лікарка-дерматолог з Волині Катерина Ігнатьєва. Вона приїхала відпочивати з друзями та вперше стала на лижі. Попередньо, причиною трагедії стало неправильне користування підйомником, передають Патрі...
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...