Хрущівки своє відслужили: У Кабміні придумали, як назавжди позбутися старих будинків

В Україні в черговий раз вирішили боротися з символами радянської архітектури – так званими "хрущівками". Міністерство розвитку громад і територій України розробило відповідний законопроєкт.

Так, в чинні правила внесуть норму, згідно з якою для знесення або реконструкції застарілого житла буде потрібна згода не 100% зареєстрованих жителів (як зараз), а 75%, розповіла нардеп від "Слуги народу" Олена Шуляк в інтерв'ю виданню "Гордон"

"Ви ж розумієте, що 100-відсоткової згоди від усіх мешканців на розселення не отримати ніколи. Це просто неможливо. Тому Мінрегіон підготував законопроєкт, який стосується зниження цього бар'єру: якщо 75% мешканців згодні, тоді можна приступати до розселення" – сказала народний депутат.

Крім того, є нюанс в тому, що з 2006 року люди стали прописувати в хрущівки своїх "мам, тат і сусідів" в надії при розселенні отримати на кожну людину по 20 квадратних метрів. У зв'язку з цим Мінрегіон пропонує зменшити даний бар'єр до 75% згоди жителів.

Також Шуляк підкреслила, що для розв'язання проблеми з "хрущівками" необхідні як зусилля жителів і влади, так і забудовників. Однак для забудовників – це бізнес, тому їх потрібно заохотити займатися розселенням хрущівок. Політикиня каже, що їм слід надати від держави або міста преференції. Наприклад, платити менше за землю, або дістати якусь більшу земельну ділянку, або можливість під'єднатися до мереж за певними тарифами.


Вбивство 6-річної Мирослави Третяк: Сім'я вимагає від держави 100-мільйонної компенсації

понеділок, 18 жовтень 2021, 19:21

Сім'я шестирічної Мирослави Третяк, яку влітку цього року знайшли вбитою в селі Старий Салтів на Харківщині, звернулася з позовом про відшкодування моральної компенсації, повідомляють Патріоти України з посиланням на «Суспільне». . Батьки дитини вважа...

Вкладають у футбол, яхти, палаци, політику - тільки не в захист природи: 100 найбільших забрудників довкілля очолили Ахметов та Міттал

понеділок, 18 жовтень 2021, 19:09

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів створило рейтинг найбільших забрудників атмосферного повітря за 2020 рік, його очолили підприємства Ріната Ахметова та Лакшмі Міттала, зазначають Патріоти України. . Про це йдеться у рейтингу, який...