
Під час мобілізації в Україні після 18 травня керівники підприємств відповідатимуть за неявку своїх військовозобов'язаних працівників до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко повідомив про це в ефірі "Київ 24".
"До 18 травня працює такий механізм. Дійсно, керівник видає наказ щодо оповіщення такого працівника і може цей наказ відправити до ТЦК, і таким чином знімає з себе відповідальність. Тобто далі керівник не відповідає, чи буде військовозобов’язаний працівник іти до ТЦК, чи не буде – він свою частину юридичного питання виконав, оповістив військовозобов’язаного працівника, видавши наказ..." – зазначив він.
А після 18 травня юридично питання доправлення такого працівника перекладається на керівника підприємства.
"Хочу наголосити: як це буде на практиці, наразі з постанов Кабінету міністрів не зовсім зрозуміло. Я думаю, що ще якісь додаткові механізми будуть доробляти-розробляти. Але я так думаю... юридично це буде просто далі перекладання відповідальності на керівника. Тобто умовно кажучи, коли керівник отримає наказ і перелік повісток для працівників підприємства, він зобов’язаний видати ці повістки під підпис... і забезпечити далі явку цих працівників-військовозобов’язаних до відповідного центру комплектації. Якщо вони не приходять, то тоді на це підприємство, на цю посадову особу накладається відповідна адміністративна відповідальність", – сказав Олександр Федієнко.
Наприкінці тижня в Україну прийде хвиля сильної спеки, яка охопить більшість регіонів країни. Температура повітря місцями сягатиме +35…+37°С. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко у проєкті "Тепер головне" на Еспресо, передають Патріоти України....
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...