Хто "сова", а хто - "жайворонок": Вчені дізналися, чим відрізняється сон у жінок і чоловіків

В середньому жінкам потрібно на 20 хвилин більше сну, ніж чоловікам.

У широкому сенсі циркадні ритми у людей приблизно однакові: на цикли неспання і сну є 24 години у всіх. Але виявляється, що є деякі помітні відмінності в роботі внутрішнього годинника у жінок і чоловіків. Вони можуть пояснити, чому чоловіки, як правило, є «совами», в той час як жінки найчастіше є «жайворонками», передають Патріоти України.

Ви і ваш партнер засинаєте відразу, коли ваші голови доторкнуться подушки - але на цьому ваші подібності в сні закінчуються. Насправді, спосіб, яким чоловіки і жінки засинають, кількість часу, яка їм потрібна на відпочинок, і проблеми зі сном, з якими вони стикаються, зовсім різні. І, на жаль, жінки мають більше перешкод для хорошого нічного сну, ніж чоловіки.
Американський дослідницький центр «Національний Фонд сну» (National Sleep Foundation) опублікував в своєму журналі дослідження, в якому описується, чим жіночий сон відрізняється від чоловічого.
Циркадні ритми
Дослідження показують, що циркадні ритми чоловіків і жінок точно не збігаються. Хоча обом статям на повноцінний відпочинок необхідно до восьми годин, чоловічий внутрішній годинник працює до повного 24-годинного циклу або довше (в середньому у чоловіків один циркадний цикл на шість хвилин довше, ніж у жінок). Це означає, що вони можуть відчувати себе менш втомленими ввечері. Тому багато чоловіків - "сови" і можуть бути продуктивними і ввечері.
У жінок циркадні ритми найчастіше коротше. Це підвищує ймовірність того, що дівчата прокинуться раніше. І ця ж особливість говорить про те, що їх сприйнятливість до порушень сну підвищується. Тому жінки частіше схильні до безсоння.
Більш короткі цикли циркадних ритмів у жінок також означають, що вони з більшою ймовірністю будуть відчувати падіння енергії в нічний час. Це може пояснити, чому більшість жінок - ранні пташки і продуктивніше працюють в ранковий час.
Тривалість сну
Жінкам потрібно довше спати, щоб їх організм відпочив і повністю відновився. В середньому жінкам потрібно на 20 хвилин більше сну, ніж чоловікам. Це тому, що вони витрачають більше розумової енергії кожен день - іншими словами, вони запрограмовані на багато і використовують більше енергії для роботи мозку. Сон - це час, коли мозок регенерує, і, так як мозок жінок виконує більше роботи під час сну, їм потрібно більше часу на відпочинок.
Проблеми зі сном
У той час як чоловіки більш схильні до хропіння і апное уві сні (порушення, для якого характерні часті зупинки дихання уві сні, звичайно супроводжувані хропінням), жінки страждають від безсоння. Причому, в два-три рази частіше за чоловіків. Близько 15 відсотків жінок повідомляють про проблеми зі сном, в порівнянні тільки з вісьмома відсотками чоловіків.
На жаль, коли у жінок настає менопауза, ймовірність розвитку апное уві сні приблизно дорівнює чоловічій.
Як жінки і чоловіки справляються з нестачею сну
Жінкам складніше заснути, ніж чоловікам. У порівнянні з чоловіками дівчата більше страждають від нестачі сну, особливо це стосується їх психічного стану. Коли жінкам не вистачає сну, у них частіше, ніж у чоловіків, посилюється дратівливість, можуть бути напади гніву і ворожості, депресивні стани.
Недосипання у чоловіків частіше позначається на фізичному стані. Він проявляється зменшенням сил і зниженням працездатності. Але чоловіки схильні швидше відновлюватися при нестачі відпочинку. Однак регулярний недолік відпочинку може збільшити ризик розвитку діабету і серцево-судинних захворювань як у чоловіків, так і у жінок.

Зламав носа: Колишню наречену Кличка знову жорстоко побив її новий бойфренд

середа, 19 лютий 2020, 17:36

Хайден Панеттьєрі знову побив її бойфренд. Такий жахливий подарунок на День закоханих колишній дівчині Володимира Кличка підніс її улюблений Брайан Хікерсон. Саме 14 лютого американська аткриса стала жертвою домашнього насильства. Про це розповіла сама...

Хіти тижня. Що з обличчям? Пугачова шокувала шанувальників зовнішнім виглядом (фото, відео)

середа, 19 лютий 2020, 17:30

Причиною став вихід Примадонни в світло під час прем'єри фільму Лід-2. Причиною став вихід Примадонни в світло під час прем'єри фільму Лід-2. Фото і відео зірки з'явилися в фан-акаунті співачки і на інших ресурсах в мережі. Для виходу в світ жінка вибр...