Міф про тотальну рівність в СРСР давно розвінчано. Попри те, що на аналогічних посадах жінки та чоловіки, як правило, отримували однакову зарплатню, існували інші статеві розділення.
Однак деякі так звані більш жіночі роботи, іноді дозволяли заробити набагато більше, ніж можна було отримати, наприклад, на заводі. Про ці престижні посади читайте в матеріалі OBOZ.UA.
В Радянському Союзі існували професії, які вважалися питомо чоловічими, або більш жіночими. І якщо, наприклад, виховательки в дитячих садках отримували зовсім невеликі кошти, то деякі посади, на яких цінували жінок дозволяли їм заробляти значно більші суми коштів, ніж більшість чоловіків.
Акторки та зірки естради
Зірки радянського кіно, театру та музики могли заробляти величезні суми. Наприклад, гонорари за виступ відомої співачки могли становити 400-500 рублів. Таким чином за місяць творчі успіхи могли значно поповнити бюджет відомих радянських жінок.
Наука та космонавтика
Наукові працівники та космонавти мали велику повагу в Радянському Союзі. Тим, хто готувався підкорювати космос платили до 5 тисяч рублів, а професорки та керівнички інститутів чи дослідницьких центрів отримували 500-1000 рублів щомісяця. Крім того, саме працівники наукової сфери мали право отримати квартиру, службове авто чи квиток на відпочинок.
Директорки магазинів
Як правило, жінки частіше ставали керівницями магазинів, ресторанів, торгових мереж тощо. Їхня ставка становила близько 600 рублів, що в той час вважалося доволі великою сумою, завдяки якій можна було чудово жити.
Кінорежисерки
Офіційна ставка як кінорежисерів, так і кінорежисерок дуже рідко перевищувала суму в 200 рублів. Однак вони отримували "постановочні надбавки", завдяки яким за один повнометражний фільм отримували від 4 до 6,5 тисяч рублів.
Спортсменки
Офіційна заробітна плата спортсменок була 250-300 рублів, однак їм також виплачували додаткові кошти за перемоги на змаганнях та встановлені рекорди. Щомісячно найталановитіші спортсменки отримували по 1500-2000 рублів.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...