Худнути не обов'язково? Науковці з'ясували, як урятувати людей із ожирінням від завчасної смерті

Нове дослідження вчених виявило явну користь від фізичних навантажень для людей із зайвою вагою. Але ключовим тут є не якість і кількість вправ, а час їх проведення, кажуть дослідники.

Під час усеосяжного восьмирічного дослідження, проведеного на основі даних UK Biobank, учені із Сіднейського університету виявили результати, які можуть змінити підхід до вибору часу фізичних вправ для людей із ожирінням. Проаналізувавши звички 29 836 дорослих, автори дослідження, опублікованого в журналі Diabetes Care, припустили, що енергійна фізична активність у певний період може істотно знизити ризик передчасної смерті й серцево-судинних захворювань у людей із зайвою вагою, пише Daily Record.

Доктор Анджело Сабаг, видатний фахівець у галузі фізіології вправ із університетського Центру Чарльза Перкінса, наголосив на важливості коротких, інтенсивних навантажень — тривалістю щонайменше три хвилини, порівняно із загальним обсягом вправ. Ці інтенсивні періоди виявилися вирішальними в боротьбі з ризиками для здоров'я, пов'язаними з ожирінням. Дослідницька група використовувала фітнес-трекери для спостереження за учасниками, яких також розділили на групи залежно від часу, коли вони вважали за краще займатися спортом — уранці, удень або ввечері.

Протягом усього дослідження вчені ретельно відстежували різні показники здоров'я та змогли зафіксувати 1425 смертей і безліч серцево-судинних захворювань. Для підвищення достовірності отриманих результатів у дослідженні враховували такі змінні як вік, спосіб життя й початковий стан здоров'я. Отримані дані свідчать про те, що найзначніші переваги для здоров'я спостерігалися в тих, хто займався спортом у нічний час, а точніше з 23:00 до опівночі.

Старший науковий співробітник професор Еммануель Стаматакіс наголосив на великій ролі даних носимих пристроїв із високою роздільною здатністю в уточненні показників рекомендацій фізичних вправ. Це дослідження не тільки допомагає розробити рекомендації з фізичної активності для тих, хто схильний до підвищеного ризику розвитку захворювань, пов'язаних із ожирінням, а й створює основу для майбутніх досліджень, які можуть ще більше зміцнити зв'язок між часом виконання вправ і станом здоров'я, вважають учені.

Довбик підтримав українського воїна, який отримав поранення на війні з Росією

середа, 29 травень 2024, 20:55

Гравець збірної України та іспанської Жирони Артем Довбик поспілкувався з українським військовослужбовцем, який є палким шанувальником футболу, передають Патріоти України. На своїй сторінці в Інстаграм відомий телеведучий Анатолій Анатоліч розповів зво...

Ситуація з відключеннями світла стане ще гіршою: Ось в якому місяці доведеться найтяжче

середа, 29 травень 2024, 18:30

Влітку в українській енергосистемі очікується дефіцит – українці вже перетнули мінімум споживання електроенергії, тому надалі воно лише збільшуватиметься. Найтяжче прийдеться у липні – саме в цьому місяці очікується найбільше споживання при зменшенні г...