Химери для трансплантації: У Китаї схрестили свиню і мавпу (фото)

У Китаї вперше в історії вдалося отримати незвичайний гібрид свині і мавпи. Дослідження в цій царині тривало близько 10 років і вчені вважають, що експеримент можна перенести і на людину, зазначають Патріоти України.

Китайські біологи повідомили про народження двох химерних поросят з клітинами Макаки крабоїдної (Macaca fascicularis). Незважаючи на те, що обидва створіння померли на першому тижні після народження, ці тварини - перші свині, які пройшли весь ембріональний розвиток і у котрих в безлічі органів містилися клітини мавп. Це один з кроків на шляху до вирощування органів для трансплантації людині в свинях, пишуть вчені в Protein & Cell.

Свиней часто розглядають як потенційні донори органів для людини через те, що за розміром їх нутрощі близькі до наших. Однак ці тварини не дуже близькі родичі Homo sapiens, і імунологічно, а місцями і анатомічно їх органи сильно відрізняються від людських. Втім, є надія на химерні організми - такі, в яких один або кілька органів складаються з клітин іншого виду.

Насправді, ембріони свиней з клітинами Homo sapiens вже отримували, але частка людських клітин в них була дуже мала (приблизно 1 на 100000) та все ембріони довелося знищити після місяця розвитку. Оскільки клітини людини впроваджували в зародок свині на ранній стадії розвитку, вони в подальшому могли увійти до складу будь-якого органу, в тому числі головного мозку. Вбивати істота з людською частиною мозку - не цілком етично, тому органу просто не давали розвинутися належним чином.

Хіти тижня. Про колишнє життя можна забути? Вчені знайшли незвичайний наслідок COVID-19 у пацієнтів, які перехворіли

п’ятниця, 25 вересень 2020, 3:00

Одним з головних наслідків коронавірусу після одужання людини є втома. Більше половини людей, що видужали, повідомляли про цю ознаку. Про це повідомляється у дослідженні журналу MedRxiv, передають Патріоти України. В ірландській лікарні вивчили історії...

Хіти тижня. Дружина - ровесниця його внучки: 90-річний Чапкіс одружився в четвертий раз

п’ятниця, 25 вересень 2020, 0:35

Обраниця хореографа молодша за нього на 51 рік. Український хореограф і суддя проекту "Танці з зірками" Григорій Чапкіс одружився в четвертий раз. Про це 90-річний артист повідомив під час четвертого прямого ефіру танцювального шоу, передають Патріоти ...