У Китаї вперше в історії вдалося отримати незвичайний гібрид свині і мавпи. Дослідження в цій царині тривало близько 10 років і вчені вважають, що експеримент можна перенести і на людину, зазначають Патріоти України.
Китайські біологи повідомили про народження двох химерних поросят з клітинами Макаки крабоїдної (Macaca fascicularis). Незважаючи на те, що обидва створіння померли на першому тижні після народження, ці тварини - перші свині, які пройшли весь ембріональний розвиток і у котрих в безлічі органів містилися клітини мавп. Це один з кроків на шляху до вирощування органів для трансплантації людині в свинях, пишуть вчені в Protein & Cell.
Свиней часто розглядають як потенційні донори органів для людини через те, що за розміром їх нутрощі близькі до наших. Однак ці тварини не дуже близькі родичі Homo sapiens, і імунологічно, а місцями і анатомічно їх органи сильно відрізняються від людських. Втім, є надія на химерні організми - такі, в яких один або кілька органів складаються з клітин іншого виду.
Насправді, ембріони свиней з клітинами Homo sapiens вже отримували, але частка людських клітин в них була дуже мала (приблизно 1 на 100000) та все ембріони довелося знищити після місяця розвитку. Оскільки клітини людини впроваджували в зародок свині на ранній стадії розвитку, вони в подальшому могли увійти до складу будь-якого органу, в тому числі головного мозку. Вбивати істота з людською частиною мозку - не цілком етично, тому органу просто не давали розвинутися належним чином.
Новий підручник для 11 класу з історії України має "білі плями" у висвітленні подій початку повномасштабного вторгнення. Про це написала на своїй сторінці у Facebook вчителька історії із Києва Марія Воротило, передають Патріоти України. Її обурило, що ...
Міністерство оборони України проаналізувало військові спеціальності, які обрали добровольці, що звернулися до центрів рекрутингу української армії. Найбільш затребуваними виявилися ті, що пов’язані з БПЛА, також є попит на водіїв та стрілецькі спеціаль...