Хитра схема: У Дніпрі викрили групу лікарів ВЛК, яка діагностувала чоловікам ВІЛ для зняття з обліку

У Дніпрі викрили посадовців та медиків військово-лікарської комісії одного з районних територіальних центрів комплектування, а також працівників інших медичних установ міста, які підробляли чоловікам мобілізаційного віку результати аналізів на ВІЛ. Про це повідомила Національна поліція, передають Патріоти України.

Як встановило слідство, фальсифіковані дані вносили до медичних документів та інформаційної системи Моніторинг соціально значущих хвороб. Це дозволяло чоловікам, які нібито мали серйозний діагноз, знятися з військового обліку та безперешкодно покидати територію України.

За підробку медичних довідок чоловіки призовного віку платили 10 тисяч доларів. Правоохоронці провели 19 обшуків у фігурантів справи — вдома, за місцем реєстрації, у службових кабінетах та автомобілях. Під час обшуків вилучили техніку, медичні документи та інші докази незаконної діяльності.

Наразі поліціянти розслідують кримінальне провадження за ч. 3 ст. 362 та ч. 3 ст. 368 ККУ. Винуватцям загрожує до 10 років ув’язнення, заборона займати певні посади або займатися певною діяльністю до трьох років, а також конфіскація майна.

Один з тюрми, другий з волі: В Україні затримали шахраїв, які викрали майже 2 млн грн "похоронних"

четвер, 25 червень 2026, 16:46

Поліція Харківщини викрила осіб, причетних до викрадення майже двох мільйонів гривень з рахунку вдови загиблого військовослужбовця. Про це повідомила 24 червня Нацполіція, передають Патріоти України. У січні 2025 року зловмисники отримали несанкціонова...

Нині це може здивувати: Чому в СРСР соромилися джинсів і яскравого одягу

четвер, 25 червень 2026, 16:37

У СРСР мода була не просто питанням стилю, а частиною ідеологічного контролю. Одяг мав демонструвати скромність, стриманість і відповідність колективним нормам, тому будь-які прояви індивідуальності часто сприймалися як небажані або навіть «неправильні...