Кінець легенди? Космічний телескоп Hubble вийшов з ладу. Спроби реанімувати 30-річного ветерана наразі не увінчались успіхом

Космічний телескоп Hubble

Телескоп Hubble повністю відключений через несправність головного бортового комп’ютера. 13 червня, після того, як обсерваторія припинила отримувати сигнали keep-alive, апарат прийняв рішення перевести усі наукові інструменти в безпечний режим, повідомляють Патріоти України з посиланням на видання Science Alert.

Відомо, що фахівці намагалися перезавантажити систему супутника, втім через деякий час збій повторився. Однією з причин несподіваної проблеми може бути модуль пам’яті. Команда спеціалістів планувала змінити модуль на один із резервних й спостерігала за роботою головного комп'ютера протягом наступного дня. Ця спроба також виявилася невдалою.

Нагадаємо, що космічну обсерваторію Hubble було виведено на орбіту Землі 24 квітня 1990 року. З того часу телескоп передав Землі більше ніж мільйон знімків, які допомогли вченим розширити своє уявлення про космічний простір навколо планети. Бортовий комп'ютер, зі свого боку, востаннє отримував оновлення у 2009 році.

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 14:46

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...

Французів залишили без вина! У Парижі через пекельну спеку заборонили продавати алкоголь

п’ятниця, 26 червень 2026, 13:40

На тлі пекельної спеки в Європі, яка обрушилася на континент останніми днями, французька столиця Париж ввела тимчасову заборону на вживання алкоголю в громадських місцях. . Як пише The Guardian, місцева влада пішла на такий крок через те, що лікарні м...