Зібрати дитину до школи в Україні цьогоріч коштуватиме не набагато дорожче, ніж торік - у середньому від 4 000 гривень. Незважаючи на те, що ціни не стояли на місці, через карантинне затишшя магазини роблять знижки. Також можна заощадити, якщо купувати товари на ярмарках, передають Патріоти України
Журналісти склали приблизний список того, що точно знадобиться вашій дитині у школі. Орієнтувалися на ціни для учнів 7-8 класів. Отже, для дітей молодшого віку вони будуть приблизно на 10-20% нижчими.
Набір, який потрібний школярам для навчання, з року в рік незмінний – ручки, олівці, гумка, лінійка, пенал, матеріали для творчості (пластилін, фарби, кольоровий папір, альбом для малювання, клей тощо). У середній та старшій школі знадобляться транспортири та циркулі, а також калькулятори (якщо клас із математичним ухилом – то спеціалізовані інженерні).
Орієнтовно на це доведеться витратити від 500 грн.
Окрема стаття витрат – зошити. Чим кращий у них папір та обкладинка, тим вони дорожчі, однак якість, за великим рахунком, у всіх приблизно однакова. Ціни починаються від 2,50 грн за штуку. Втім, на цьому можна заощадити, якщо купувати зошити по декілька десятків під час розпродажів у супермаркетах чи на ярмарках.
Спеціалізовані робочі зошити для окремих предметів (наприклад, історії чи географії), а також атласи краще купувати на весь клас – тоді продавець може запропонувати гуртові ціни.
Підсумкова сума становить від 3 800 грн для хлопчиків і від 4 250 грн – для дівчаток. Приблизно стільки ж коштувало зібрати дитину до школи в 2019 році, незважаючи на те, що ціни не стояли на місці. Пояснюється це тим, що після карантину і простою магазини готові давати гарні знижки (наприклад, ми знайшли акцію від продавця взуття, який продає туфлі за 799 грн замість старої ціни 1 250 грн).
Шкільний ярмарок від КМДА відбудеться 15 та 16 жовтня на Хрещатику з 09:00 до 20:00. Проєкт є соціальним, а це означає, що там не буде захмарних цін (організатори обіцяють продавати на 15-20% дешевше, ніж у роздріб).
Також про продаж шкільних товарів оголосила мережа "Епіцентр". А на "Даринку" ярмарок почався 13 серпня та триватиме аж до 13 вересня.
Досвідчені батьки радять не гнатися за найдорожчим одягом, який у нагоді стане лише протягом теплої пори року чи якогось одного сезону (пам'ятаємо, що діти швидко ростуть). Більшу частину навчального року школярі будуть носити звичайний трикотажний одяг. Винятком можуть стати лише школи, де спочатку прописано певний "дрес-код".
До слова, якщо потрібно заощадити, ту ж форму, сорочки, спортивні костюми варто шукати не тільки в інтернеті або на ярмарках, а й у магазинах мережевих брендів. У них перед 1 вересня часто влаштовують привабливі розпродажі.
Ще один варіант знайти товари дешевше – великі ринки (для жителів Одеси, Харкова, Хмельницького). Купувати на них не так зручно, як у магазинах, і щоб знайти низькі ціни, доведеться походити. Водночас там є окремі "оптові" секції, придбавши товари в яких у результаті можна заощадити пристойну суму.
Учительці з американського Коннектикуту Діні Конлог доводиться постійно відповідати на одні й ті ж запитання, коли мова заходить про наймолодшого з трьох її синів. Люди часто цікавляться, для чого вона фарбує дитині волосся, але жінка присягається, що ...
Народний артист України Лесь Задніпровський висловився про скандал з актрисою Ларисою Кадочниковою, яка на церемонії вручення премії Національної спілки кінематографістів України імені Сергія Параджанова виголосила промову російською, передають Патріот...