Трійця - одне з найважливіших християнських свят. У народі Трійцю називають Зеленою неділею, а оскільки святкування припадає на 50-й день після Великодня, то поширилася й інша назва - П’ятидесятниця.
Дати Трійці у християн західного та східного обряду різняться. Православні віряни цьогоріч Трійцю відзначатимуть доволі пізно – 23 червня, а у католиків вона припадає на 19 травня. Що таке Клечальна субота перед Трійцею та чому в цей день збирають польові трави – читайте у матеріалі OBOZ.UA.
Субота напередодні Трійці
Напередодні Трійці українці здавна прикрашали обійстя зеленню. Субота перед Трійцею називається клечальною, адже обов'язково приносили в оселі клечання – зелені гілки клена, верби, липи, акації, ясена, горіха, дуба. А от осика вважається забороненим деревом, адже саме на ній, за легендами, повісився Юда.
Трійця – день, який символізує сходження Духа Святого до учнів Ісуса Христа. Саме у день святої Трійці до апостолів, Божої Матері та інших вірян з’явився Святий Дух, освітивши своїм сяйвом душі кожного. Після цього апостоли стали говорити на різних мовах та почали проповідувати по світу християнство.
Дослідники зазначають, що історія Зелених свят тісно пов’язана з язичницькими традиціями та рослинним культом – так у дохристиянські часи святкували початок літнього календарного періоду. Підлоги в хатах прийнято встеляли запашними травами: осокою, любистком, м'ятою, пижмою, ласкавцями, а на покутті ставлять букети з польових квітів, освячених у церкві.
Які квіти освячують на Трійцю
Наші предки вважали, що кожна рослина, освячена на Трійцю, має сакральне значення.
Окрім трав у Клечальну суботу жінки також збирали ранкову росу, яка цього дня має цілющу силу. Нею вмивалися та протирали очі для захисту від усіх хвороб.
Під час засідання в апеляційному суді Нью-Йорка позивач доручив аватару, створеному штучним інтелектом, презентувати докази у справі. Суддя сприйняла це як спробу ввести її в оману. Про це пише Associated Press, передають Патріоти України. Випадок став...
В Україні подешевшало пальне, але цей процес триває, і у найближчому майбутньому ціни на паливо на АЗС в Україні можуть знизитися на 2−3 гривні за літр орієнтовно через місяць, якщо світова ціна на нафту протримається на рівні 65 доларів за барель. Про...