Клімат змінюється кардинально: Через 20 років зими в Україні може не бути - синоптик

В Україні за останні роки значно збільшилася середньорічна температура. Це може призвести до того, що вже через якихось два десятки років в Україні не буде зими.

Про це в інтерв'ю Парламент.UA розказав директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

"Глобальне потепління, звісно, не могло оминути Україну. Скажу більше, наша держава належить до тих країн, в яких воно досить відчутно – середньорічна температура за останні кілька років збільшилась на 1,6-1,7 градуса Цельсія", - розказав фахіваць.

За його словами, щороку в Україні в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується.

"Якщо все так і продовжуватиметься, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде",- резюмував він.

Нагадаємо, раніше експерти розказали, як зміниться клімат України через 50 років.

Читайте такожВ Укргідрометцентрі повідомили, яка погода чекає на українців у вересніВ Укргідрометцентрі повідомили, яка погода чекає на українців у вересні

Зокрема, за найбільш імовірного сценарію, у найближчі 50-100 років клімат в Україні ставатиме все більш сухим.

За прогнозами експертів, високотемпературні, сухі повітряні маси будуть надходити з колишніх степів Прикаспію, які перетворюються на пустелі й напівпустелі. Поступове опустелювання повзтиме з південного сходу України на північний захід. Воно принесе спекотне, а головне сухе літо.

Зими загалом також стануть дещо теплішими, але через атмосферне розбалансування в Україну періодично надходитимуть аномальні похолодання з Арктики з сильним снігом і морозами.

Прикрив собою іншого хлопця: Президент відзначив маленького харківʼянина за сміливість (відео)

субота, 13 серпень 2022, 12:59

Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою взяли участь у церемонії відзначення учасників акції "Діти-рятувальники — герої війни". Цю акцію проводить Держслужба з надзвичайних ситуацій. Вона відбувається вперше. Учасниками акції стали юні українці, я...

У Сан-Франциско для охорони станції метро задіяли яструба

субота, 13 серпень 2022, 7:08

Перед "батьками міста" стояла задача позбавитись "крилатих паразитів" так, щоб надмірно чутливі екологи та правозахисники тварин не підняли гвалт. Урешті-решт було знайдено ідеального "ліцензованого вбивцю". В американському місті Сан-Франциско яструб ...