Кого мобілізують в Україні у жовтні, а хто має право на відстрочку - роз'яснення

В Україні було продовжено дію воєнного стану та загальну мобілізацію через повномасштабне вторгнення РФ щонайменше до 15 листопада цього року. Через це із 1 жовтня до війська продовжать мобілізувати військовозобовʼязаних чоловіків від 18 до 60 років. А військовозобовʼязані жінки, які ще цього не зробили, мають стати на військовий облік, передають Патріоти України.

OBOZREVATEL зібрав усю наявну інформацію про порядок мобілізації у жовтні.

Так, до мобілізації залучатимуть військовозобов'язаних чоловіків віком від 18 до 60 років, які мають досвід військової служби, а також тих чоловіків, які перебувають у запасі та не мають досвіду служби.

Також можуть мобілізувати чоловіків від 18 до 27 років, які проходять службу в запасі.

Мобілізації підлягатимуть і чоловіки, виключені і зняті з військового обліку, яких ВЛК визнала придатними до військової служби, якщо вони не скоювали тяжкого та особливо тяжкого злочину.

До лав ЗСУ також можуть призвати осіб з інвалідністю від 18 до 60 років, які були визнані придатними або обмежено придатними до служби, за їхнім власним бажанням.

Варто зазначити, що військовозобов'язані, які переїжджають в інші міста, регіони чи країни, повинні протягом семи днів звернутися до ТЦК або дипломатичного відомства для особистої реєстрації.

Хто має право на відстрочку у жовтні. Це особи, які:

– доглядають за дружиною, чоловіком, батьком або матір'ю з інвалідністю, і більше нікому надавати догляд, за умови відсутності інших членів сім'ї віком від 18 до 60 років;

– є зареєстрованими працівниками, чиї місця роботи були заброньовані;

– є людьми з інвалідністю або непридатними до служби зі зняттям із військового обліку;

– батьки багатодітних сімей;

– батьки-одинаки, які самостійно виховують дітей до 18 років;

– батьки-усиновителі дітей із інвалідністю до 18 років;

– батьки неповнолітніх дітей, якщо їхні партнери або партнерки проходять військову службу;

– студенти, аспіранти, асистенти-стажисти, аспіранти, які навчаються за денною або дуальною формою навчання;

– наукові та науково-педагогічні працівники вишів, наукових установ і організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь;

педагоги із закладів професійної освіти, шкільні вчителі, які працюють не менше ніж на 0,75 ставки;

– народні депутати України, працівники органів військового управління, військових частин, підприємств, установ і організацій Міноборони, ЗСУ, Держслужби спецзв'язку, СБУ, СЗР, НГУ, ДПСУ, НПУ, Бюро економічної безпеки, НАБУ, ДБР, Державної виконавчої служби, Управління держохорони.

Нагадаємо також, що є чотири види повісток: для уточнення облікових даних, для проходження медкомісії, повістка-призов до ЗСУ та мобілізаційне розпорядження.

Можливі проблеми зі здоров’ям та технікою: Названо дати магнітних бур у грудні

субота, 2 грудень 2023, 17:28

В останній місяць року земляни будуть спостерігати кілька магнітних бур, які можуть позначитися на здоров'ї людей та роботі електротехніки. Про це свідчать дані ресурсу Meteoagent, передають Патріоти України. Як відомо, магнітні бурі — це коливання маг...

Спочатку побив до смерті: На Львівщині чоловік розчленував тіло жінки у ванній кімнаті

субота, 2 грудень 2023, 15:29

У Львівській області 40-річний чоловік жорстоко забив до смерті 50-річну жінку, а потім розчленував її у ванній кімнаті. Про це повідомила пресслужба Львівської обласної прокуратури, передають Патріоти України. За даними слідства, жорстоке вбивство ста...