Багатьом знайоме відчуття розчарування, коли будильник поставлено на конкретний час, а організм вирішує розбудити вас лише за кілька хвилин до дзвінка. Виявляється, за цим явищем стоїть біологія і робота внутрішнього годинника нашого тіла, передають Патріоти України з посиланням на Daily Star.
Цикл сну і неспання керується білком PER, рівень якого коливається протягом дня. Увечері він досягає максимуму, сприяючи активності, а вночі знижується, готуючи організм до відпочинку. Якщо людина дотримується стабільного графіка сну, тіло починає передбачати момент пробудження. Приблизно за годину до будильника організм підвищує рівень PER, а разом із ним температуру тіла, кров'яний тиск і рівень кортизолу — гормону стресу.
Ці зміни відбуваються для того, щоб м'яко вивести вас зі стану глибокого сну і підготувати до неспання. Будильник, зі свого боку, діє різко, порушуючи природний процес пробудження, що спричиняє стрес для організму. Щоб уникнути цього, тіло починає "працювати на випередження", допомагаючи вам прокинутися за кілька хвилин до сигналу.
Якщо людина звикла вставати в один і той самий час, внутрішній годинник стає настільки точним, що пробудження відбувається практично за розкладом. Навіть у вихідні дні організм може спрацювати за "автопілотом", піднімаючи вас у звичну годину.
Видання зазначає, що хоча це може дратувати, розуміння того, як працює організм, допомагає прийняти цю особливість. Ба більше, ранкове пробудження до дзвінка — це знак того, що ваш біологічний годинник налаштований добре.
В Україні після зупинки транзиту російського газу українською ГТС мережею вчергове ширяться неправдиві повідомлення про нібито суттєве зростання тарифів на доставку газу для побутових споживачів. Насправді тариф не змінився для населення, однак при том...
Загальновідомий факт (чи міф?), що жінки більш балакучі, ніж чоловіки. Тож вчені з Університету Аризони вирішили провести дослідження, яке нарешті розкрило правду, передають Патріоти України. Для цього аналізу дослідники записали понад 2000 людей. Резу...