Поліцейські викрили шахраїв, які ошукували українців, що мають проблеми зі здоров'ям. Колцентр організували у Житомирі та розповсюджували "диво-препарати". Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Анни Махно, передають Патріоти України.
Правоохоронці затримали 23-річного киянина – підозрюваного в організації шахрайської схеми з продажу контрафактних ліків. У ємності, схожій на цинкове відро, шахраї колотили гелі, які начебто мали допомогти від болі у суглобах.
Пропонували так звані "чудодійні ліки" у соцмережах та на платформах в інтернеті, розповідає слідча. Продавали товар через колцентр у Житомирі.
"Працівники колцентру, які представлялися медиками казали нашим потерпілим, що даний препарат їм допоможе та покращить стан їхнього здоров'я", - каже старша слідча Нацполіції Житомирщини Ірина Титаренко.
Препарати обіцяли зцілення від від болю у суглобах та гіпертонічної хвороби. Одна із постраждалих Марія Зіновчук каже, що ліки замовила, проте їх не спробувала.
А от 72-річна Клавдія і гелем мазалася, і пігулки пила. Витратила понад 3 тисячі гривень. Каже, продавці обіцяли, що покращиться здоров'я.
"Що лікують, що багато людей брали, всім помагає все. Я нею втирала-втирала, але нічого воно мені нічого не помогло. Вони знов мені телефонують: ще в нас є таблетки, це треба в поєднанні, це дуже помагає", - каже Клавдія.
Лікарка житомирського центру первинної медико-санітарної допомоги Галина Перчик каже, що використання фальсифікатів щонайменше могло призвести до алергії і навіть анафілактичного шоку. Медикиня зазначає, що непередбачувані наслідки може викликати і самовільне лікування гіпертонічної хвороби.
"Ми можемо викликати неконтрольоване підвищення артеріального тиску, що можна далі призвести до судинних так званих аварій, тобто це - інсульт, інфаркт, ускладнення серцево-судинної діяльності", - каже Галина Перчик.
Чим були нашпиговані пігулки, які продавали псевдомедики, наразі встановлюють експерти. 23-річному киянину оголосили підозру у шахрайстві. За організацію бізнесу йому загрожує 12 років за гратами.
Наразі до поліції звернулися 11 потерпілих. Та копи певні, їх значно більше.
Російські окупанти під час ранкової атаки 25 квітня на Павлоград Дніпропетровської області знищили вщент базу волонтерського Медичного батальйону "Госпітальєри" з усім майном та технікою, що були в ній. Про це повідомила українська медикиня-доброволиця...
Вже понад добу рятувальники продовжують розбирати завали після масованої ракетної атаки Росії на Київ. Крім людей, з-під завалів діставали й пухнастих котиків, а також – їжачка, зазначають Патріоти України. . Знімки врятованих опублікували у Державній...