Як повідомляє Дорожній адвокат, згідно із ч.1 ст.32 Закону України «Про дорожній рух» переобладнання транспортних засобів шляхом установки спеціального обладнання, не передбаченого нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України.
Відповідно до ч.2 ст. 32 Закону України «Про дорожній рух» не дозволяється без погодження переобладнання, що призводить до зміни повної маси та її розподілу по осях, розміщення центру ваги, типу двигуна, його ваги і потужності. Пункт 5.2 ДСТУ 3649:2010 визначає, що не дозволено вносити зміни у конструкцію автомобіля, а також застосовувати додаткове обладнання без узгодження таких дій за встановленим порядком.
У відповідності до п.31.3 «а» Правил дорожнього руху експлуатація транспортних засобів у разі їх переобладнання з порушенням вимог стандартів, правил і нормативів, що стосуються безпеки дорожнього руху, забороняється.
Відповідальність за керуванням автомобілем на газі без дозвільних документів
Частиною 1 статті 121 КУпАП передбачено, що керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн. Якщо порушення допущено повторно протягом року, то відповідно до ч.4 ст.121 КУпАП передбачено позбавлення права керування строком від 3-х до 6-ти місяців.
Склад адміністративного правопорушення за цією нормою передбачає порушення норм, правил та стандартів саме при переобладнанні транспортного засобу. Таким чином, якщо газобалонне обладнання встановлено без узгодження з сервісним центром МВС чи встановлено суб’єктом господарювання без наявного дозволу на здійснення такої діяльності, то водій можете отримати штраф 340 грн. Якщо буде керувати таким автомобілем далі, то протягом року може позбутись посвідчення водія.
Важливо: відповідальність несе не власник автомобіля, а водій, який керує таким автомобілем. Наявність документів про відповідність конструкції та технічного стану переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху не звільняє власника автомобіля від обов’язку перереєструвати переобладнаний транспортний засіб у сервісному центрі МВС, а є лише підставою для його перереєстрації.
Частиною 6 статті 121 КУпАП передбачено, що керування водієм транспортним засобом, не перереєстрованим в установленому порядку, тягне накладення штрафу 170 грн. Повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 255 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Склад адміністративного правопорушення за цією нормою передбачає порушення правил перереєстрації переобладнаного автомобіля, до яких, зокрема, належить отримання в територіальному сервісному центрі нового свідоцтва про реєстрацію автомобіля з відповідною позначкою про використання газового типу палива.
Зазначена відповідальність стосується тих водіїв, які встановили газобалонне обладнання із отриманням належних дозвільних документів, однак не перереєстрували відповідні зміни у сервісному центрі МВС та не отримали нове свідоцтво про реєстрацію автомобіля. Знову ж таки, відповідальність несе не власник автомобіля, а водій, який керує таким автомобілем.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...