Коли можна не брати повістку: Юрист назвала законні підстави

Мобілізація 2023 в Україні триває. В окремих випадках громадянин має право на законних підставах відмовитися брати повістку, передають Патріоти України.

Без об’єктивних причин не можна відмовлятися від повістки, розповіла "РБК-Україна" юрист практики військового права Тетяна Козян. За її словами, для відмови від документа мають бути поважні причину, зокрема, якщо немає підпису чи печатки комісара Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (стара назва - військкомат).

Крім того, поважні причини для відмови від повістки такі:

  • якщо документ вручає особа, яка на це не уповноважена;
  • якщо у повістці неправильно написані особисті дані того, кому її вручають.

Експерт зазначила, що у разі наявності однієї з таких причин при врученні повістки людина має вказати на них та може відмовитися підписувати документ. Потім співробітник військкомату у присутності свідків має скласти акт про відмову від отримання повістки.

Юрист також розповіла, що буде, якщо не брати повістку без наявності на те законних підстав. "...пам’ятайте, що незначна помилка у повістці не є поважною причиною відмови від отримання повістки або неприбуття у ТЦК та СП у розумінні вимог закону, та у випадку неявки у зазначений час настає адміністративна відповідальність, яка передбачає сплату штрафу, а за наявності відповідних підстав може наставати кримінальна відповідальність", - попередила Козян.

Важливі новини України про мобілізацію - що варто знати

Мобілізація оголошена після того, як росіяни рано вранці 24 лютого 2022 року здійснили повномасштабне вторгнення в Україну. У військкомати для уточнення даних мають з'явитися чоловіки призовного віку й жінки-медики.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...