Коли розпочнуться повторні ВЛК для обмежено придатних: Названо терміни

Повторні ВЛК для військовозобов'язаних, визнаних раніше обмежено придатними, розпочнуться з середини травня. Про це сказав заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, передають Патріоти України.

Нещодавно підписаний президентом України закон №3621-IX скасував статус "обмежено придатний", який дозволяв мобілізувати військовозобов'язаних чоловіків з деякими захворюваннями, але встановлював обмеження щодо військових спеціальностей, за якими ті могли проходити службу в армії.

"Наразі триває погодження змін до 402 наказу. І з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби тих людей, які були визнані обмежено придатними", – пояснив Іван Гаврилюк.

Заступник міністра також прокоментував законопроєкт №10449 про мобілізацію, прийнятий Верховною радою у другому читанні. За його словами, цей закон врегульовує чотири важливі аспекти:

  • обовʼязки громадян;
  • обовʼязки органів місцевого самоврядування;
  • облік всіх чоловіків у віці 18-60 років;
  • закрито частину шпарин ухилення від мобілізації.

Заступник міністра також нагадав, що на черзі ще один законопроєкт №10379, який наразі готується на друге читання у Верховній Раді. Він зафіксує збільшення штрафів за порушення військового обов’язку і правил мобілізації.

Як блекаути впливають водопостачання: Експерт розповів, коли можна пити з крану після відновлення роботи водогонів

неділя, 16 червень 2024, 8:15

Вимкнення, а потім увімкнення електрики спричиняють стрибки напруги в системі водопостачання. Через це вода, яка тече з крана після появи електрики, може змінювати свій колір. . Відключення електропостачання, чи то за графіком, чи то екстрене, впливає...

Повістки в Україні надсилатимуть поштою: У Міноборони назвали дату і пояснили алгоритм

неділя, 16 червень 2024, 7:56

Після 16 липня в ході мобілізації повістки в Україні зможуть надсилати звичайною поштою. Надсилати повістки у застосунки "Дія" та "Резерв+", як анонсувалось раніше, не будуть, хоча "це питання ще розглядається". Про це в українському телеефірі повідоми...