Колись людство стане їм зайвим? Перші у світі біороботи почали самовідтворюватися

Науковці університету Вермонта у США виявили, що створені ними перші у світі біороботи — ксеноботи мають здатність самовідтворюватися, повідомляють Патріоти України з посиланням на New Scientist.

Ксеноботів вперше було створено минулого року за допомогою клітин з ембріона жаби виду Xenopus laevis. У відповідних лабораторних умовах клітини утворювали невеликі структури, які могли самостійно збиратися, рухатися групами та відчувати своє середовище. За словами вчених, коли біороботи збираються в групи, вони можуть утворювати сфери приблизно з трьох тисяч клітин протягом п'яти днів.

Дослідники помітили, що групи з 12 біороботів можуть утворювати одне або два нові покоління.

"Один ксенобот-батько може запустити процес розмноження, а потім випадково другий батько може помістити більше осередків у цю купу клітин і так далі", — зазначив автор дослідження Джош Бонгард.

Вчені кажуть, що нове дослідження може бути корисним для використання у медичній сфері.

"Якби ми знали, як наказати клітинам робити те, що ми хочемо, то, це була б регенеративна медицина — рішення травматичних ушкоджень, вроджених вад, раку та старіння", — вважають автори дослідження.

Дослідження показує абсолютно нову модель відтворення: кінематичну самореплікацію. Наголошується, що ні одна тварина чи рослина, відома науці, не відтворюється таким чином. Цей процес відомий на молекулярному рівні, але його раніше не спостерігали у масштабах клітини чи організму.

Можливо, на початку зародження життя на Землі кінематична самореплікація в молекулах могла зіграти свою еволюційну роль. Деякі члени команди сподіваються використати ксеноботів, щоб дослідити, як могли розмножуватися перші організми на Землі.

Хіти тижня. "Моя вам порада - не їдьте в Славське!": Майкл Щур розніс популярний гірськолижний курорт у Карпатах (фото)

середа, 19 січень 2022, 20:00

Майкл Щур вирішив провести відпочинок разом з родиною в Карпатах. Відомий український журналіст, справжнє ім'я якого Роман Вінтонов, відправився на гірськолижний курорт в Славське і пошкодував про це. Про причини свого обурення Майкл Щур написав на сво...

"Це Росія, у нас багато Наташ": Московський ФК зганьбився через ролик про придбаного турецького футболіста (фото)

середа, 19 січень 2022, 19:58

Прес-служба московського ЦСКА спровокувала скандал, коли вирішила пожартувати з приводу придбання турецького футболіста Юсуфа Язіджі, який на правах оренди приєднався до "армійців" з французького "Лілля". У Тwitter ЦСКА з'явився відеоролик, де в ході в...