Науковці університету Вермонта у США виявили, що створені ними перші у світі біороботи — ксеноботи мають здатність самовідтворюватися, повідомляють Патріоти України з посиланням на New Scientist.
Ксеноботів вперше було створено минулого року за допомогою клітин з ембріона жаби виду Xenopus laevis. У відповідних лабораторних умовах клітини утворювали невеликі структури, які могли самостійно збиратися, рухатися групами та відчувати своє середовище. За словами вчених, коли біороботи збираються в групи, вони можуть утворювати сфери приблизно з трьох тисяч клітин протягом п'яти днів.
Дослідники помітили, що групи з 12 біороботів можуть утворювати одне або два нові покоління.
"Один ксенобот-батько може запустити процес розмноження, а потім випадково другий батько може помістити більше осередків у цю купу клітин і так далі", — зазначив автор дослідження Джош Бонгард.
Вчені кажуть, що нове дослідження може бути корисним для використання у медичній сфері.
"Якби ми знали, як наказати клітинам робити те, що ми хочемо, то, це була б регенеративна медицина — рішення травматичних ушкоджень, вроджених вад, раку та старіння", — вважають автори дослідження.
Дослідження показує абсолютно нову модель відтворення: кінематичну самореплікацію. Наголошується, що ні одна тварина чи рослина, відома науці, не відтворюється таким чином. Цей процес відомий на молекулярному рівні, але його раніше не спостерігали у масштабах клітини чи організму.
Можливо, на початку зародження життя на Землі кінематична самореплікація в молекулах могла зіграти свою еволюційну роль. Деякі члени команди сподіваються використати ксеноботів, щоб дослідити, як могли розмножуватися перші організми на Землі.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...