Колискою" людської цивілізації був басейн річки Нігер в Африці. До такого висновку прийшла міжнародна група вчених, яка провела аналіз ДНК диких і культурних форм рослин ямса, які ростуть на континенті. Він показав, що в цьому регіоні відбулося зародження рослинництва, повідомляють Патріоти України.
Генетики секвенували геноми, тобто встановили їх нуклеотидну послідовність, 167 сортів ямса, в тому числі тих, що ростуть в саванах (Dioscorea abyssinica) і лісах (Dioscorea praehensilis). Вважається, що при гібридизації цих двох видів було отримано культивований Dioscorea rotundata - сорт ямса, найбільш поширений в Африці. 86 зразків одомашнених рослин були отримані в Гані, Беніні, Камеруні і Нігерії.
Результати генетичного аналізу дозволили розділити лісові різновиди ямсу на дві групи - камерунську і західно-африканську. Згідно найбільш ймовірним сценарієм, спочатку відбувся поділ ямса на саванний і лісовийої види, після чого вже відбулася дивергенція останнього. При цьому саме західноафриканська форма, що виростає в басейні Нігеру, використовувалася для культивації та подальшої гібридизації з дикої D.abyssinica.
Вчені відновили картину одомашнення D.rotundata. Ранні землероби віддавали перевагу рослинам з міцним корінням, які успішніше досягали грунтової вологи і поглинали її. Крім того, вони проводили штучний відбір на користь бульб правильної форми, менш волокнистих і з високим вмістом крохмалю. Крім того, одомашнення призвело до адаптації лісових рослин до нових умов проживання, характерних для відкритих полів.
Результати попередніх досліджень показали, що приблизно шість тисяч років тому (в період "Зеленої" Сахари) басейн річки Нігер мав безліч озер, що робило регіон вологішим і сприятливим для вирощування різних видів рослин. Деякі вчені припускають, що, коли на півночі почалося опустелювання, стародавні люди, які населяють лісисту частину Західної Африки, почали займатися землеробством і культивуванням, щоб справлятися з впливом більш посушливого клімату. Це робить Нігер однією з "гарячих точок" появи сільського господарства.
Одним з відомих центрів зародження культурних рослин і, як вважається, людської цивілізації, є Родючий півмісяць - регіон на Близькому Сході, що включає Месопотамію і Левант, а також долину річки Нілу. Він характеризується підвищеною кількістю опадів в зимові місяці. Тут відбувалося одомашнення пшениці, сочевиці, вівса, нуту та інших культур. Крім переднеазиатского центру відомий ряд інших "колисок" сільського господарства, включаючи Індію, Китай, Центральну і Південну Америку. Відомо, що різні види ямса були незалежно одомашнені в трьох частинах світу - Америці, Африці та Азії.
18 січня до поліції надійшла заява від 30-річної жінки про встановлення місцезнаходження її цивільного чоловіка 1983 року народження. Зі слів заявниці, він перестав виходити з нею на зв'язок з 16 січня, тому що його забрали співробітники ТЦК. У своєму ...
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...