Комарів-збудників смертельно небезпечної хвороби зафіксували в Україні

У Європі росте захворюваність лихоманкою денге, яку переносять комарі. Інвазивний вид комарів виявили у 13 країнах Європи, зокрема у Франції, Румунії, Угорщині, та навіть в анексованому Росією Криму. Про це пише BBC, передають Патріоти України.

Експерти пов’язують відкриття цих комах зі зростанням виявлених випадків захворювання на лихоманку денге в Європі. Як повідомили в Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC), зміна клімату створює сприятливі умови для поширення азійського тигрового комара.

ECDC попередив, що міжнародні поїздки ще більше підвищать ризик нових спалахів у Європі.

Експерти радять людям позбавитись від застійної води із садів або балконів, де можуть розмножуватися комарі, і використовувати репеленти та москітні сітки вночі.

Азійський тигровий комар, aedes albopictus, який вважається найбільш інвазивним видом комарів у світі, зараз поширюється Європою зі свого південноєвропейського "базового табору".

Згідно з даними ECDC, його виявили в Австрії, Болгарії, Хорватії, Франції, Німеччині, Греції, Угорщині, Італії, Мальті, Португалії, Румунії, Словенії та Іспанії. Нещодавно комарів також зафіксували в Бельгії, Кіпрі, Чехії, Нідерландах і Словаччині.

На території України тигрових комарів виявляють від 2020-2021 років в анексованому Росією Криму. Північна межа їхнього поширення в Угорщині проходить зовсім поряд з українським Закарпаттям.

Тигрові комарі поширюють такі хвороби, як лихоманка денге, чікунгунья та вірус Зіка, які донедавна були зазвичай присутні лише в деяких частинах Африки, Азії та Америки.

Ще один комар, aedes aegypti, який є переносником жовтої лихоманки та інших захворювань, оселився на Кіпрі. Експерти кажуть, що його потенціал для поширення в інших частинах Європи викликає занепокоєння, враховуючи те, що ці комахи полюбляють ссати кров з людей і їхню здатність передавати хвороби.

Лихоманка денге починається з симптомів подібних до грипу, супроводжується висипаннями і збільшенням лімфатичних вузлів. Захворювання може привести до ускладнень, а в деяких випадках завершується смертю хворого.

Минулого року вісім випадків множинних інфекцій зафіксували у Франції, чотири в Італії та два в Іспанії.

Більшість європейських випадків є завезеними, що є відображенням пересування людей і торгівлі, при цьому кількість завезених випадків зросла майже до 5000 минулого року.

"Європа вже бачить, як зміна клімату створює більш сприятливі умови для поширення інвазивних комарів у районах, які раніше не страждали, і зараження більшої кількості людей такими хворобами, як денге", - сказала директорка ECDC Андреа Аммон.

"Збільшення міжнародних поїздок з ендемічних для лихоманки денге країн також збільшить ризик завезених випадків, а також неминуче ризик місцевих спалахів".

Пані Аммон радить людям вживати "заходів особистого захисту", додаючи, що "раннє виявлення випадків захворювання, своєчасне спостереження, подальші дослідження та заходи з підвищення обізнаності є першочерговими в регіонах Європи, які піддаються найбільшому ризику".

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лихоманка денге є ендемічною у понад 100 країнах, минулого року зареєстровано понад шість мільйонів випадків захворювання та 7000 смертей. Найбільшу кількість випадків зафіксували в Бангладеш, Малайзії, Таїланді та В'єтнамі.

Усіх на фронт? Чи можуть осіб з судимістю мобілізувати за новим законом - пояснення

субота, 20 липень 2024, 22:15

18 травня 2024 року законної сили набув закон № 10449, який кардинально змінює правила військового обліку та підстави для зняття або виключення з військового обліку, передають Патріоти України. В тому числі змінюються умови мобілізації для осіб, які ра...

Вісім відомих людству планет, це далеко не все і не кінець: Науковці пояснили , де проходить межа Сонячної системи

субота, 20 липень 2024, 22:00

Деякі об'єкти, які розташовані дуже далеко від Сонця, побували поруч із нашою зіркою всього один раз за всю історію людства. Як пише Space, астрономи визначають розмір Сонячної системи обсягом простору, де вплив Сонця більший, ніж вплив інших близьких ...