Комбат із Закарпаття за гроші "допомагав" військовим служити на заході країни

ДБР скерувало до суду обвинувальний акт щодо командира батальйону військової частини на Закарпатті, який брав гроші з підлеглих військовослужбовців за можливість служити в тилу і залучав підлеглих до будівельних робіт. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань, передають Патріоти України.

"Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо командира батальйону однієї з військових частин на Закарпатті, який брав гроші з підлеглих військовослужбовців за можливість служити на заході країни", – розповідають у ДБР.

За гроші військові потрапляли у роту охорони

Комбата викрили у вересні минулого року. "Частина особового складу батальйону мала поїхати в район бойових дій. Командир запропонував підлеглим заплатити за можливість залишитися в тилу й охороняти об’єкти критичної інфраструктури на заході України. Посадовець залучив до протиправної діяльності підлеглого солдата, який мав збирати гроші з військовослужбовців", – кажуть у ДБР.

Правоохоронці задокументували отримання від одного з підлеглих 1 300 доларів США за включення його до списку "тиловиків". Платили за місце в роті охорони й інші військовослужбовці. Оскільки рішення приймає начальник штабу, то фігурант вирішив залучити до співпраці його, запропонувавши за 5 тис. доларів США затвердити список тих, хто залишиться в тилу. Начальника штабу затримали як спільника.

Комбат використовував солдат для будівельних робіт

Окрім неправомірної вигоди, командир батальйону також використовував підлеглих солдатів для будівельних робіт на власній земельній ділянці в Ужгороді. З липня по вересень 2024 року троє військовослужбовців замість охорони мостів на Закарпатті працювали на його будівництві.

Командира батальйону обвинувачують в одержанні та наданні неправомірної вигоди, а також у перевищенні службових повноважень (ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 369, ч. 5 ст. 426-1 КК України). Його спільника обвинувачують у пособництві в одержанні неправомірної вигоди (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років, з конфіскацією майна.

Обом фігурантам суд обрав запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави - 242,2 тис. грн. Однак після внесення застави командир батальйону повернувся в СІЗО, оскільки зустрічався зі свідками й намагався на них вплинути. За клопотанням ДБР йому було змінено запобіжний захід на тримання під вартою без альтернативи застави. Суму попередньо внесеної застави було направлено у дохід держави.

Процесуальне керівництво здійснює Закарпатська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Українці можуть самостійно збільшити свою пенсію на понад 50%: Ось що для цього потрібно

понеділок, 28 квітень 2025, 17:48

Українці можуть збільшити свою майбутню пенсію більш ніж на 50%, якщо замість виходу на пенсію у 60 років продовжать офіційно працювати ще понад 5 років. Для цього потрібно відкласти оформлення пенсії хоча б на 5 років і 7 місяців, адже держава за коже...

В тому числі в Мадриді та Лісабоні: В Іспанії та Португалії раптово зникло світло

понеділок, 28 квітень 2025, 14:58

У Португалії, Іспанії та деяких районах Франції було повністю відключено електрику. Про це повідомляє Еuronews, передають Патріоти України. Так, у Португалії офіційні джерела повідомили місцевим медіа, що відключення електроенергії сталося по всій краї...