Контролювати буде неможливо: У РФ оцінили радіоактивну загрозу з Донбасу

Поширення радіоактивного забруднення через підземні води ще більш непередбачуване, ніж радіоактивне забруднення, яке на поверхні.

Співголова російської екологічної групи "Екозахист!" Володимир Слив'як заявив про те, що півдню Росії загрожує радіоактивне забруднення підземних вод, джерелом якого може стати шахта "Юнком" на окупованому Донбасі, передають Патріоти України.

"Якщо радіація потрапляє в підземні води і там поширюється, з цим нічого зробити не можна. Це не можна контролювати, не можна зупинити", – сказав він.

Говорячи про шахту "Юнком", де в 1980-х роках був проведений експериментальний ядерний вибух, він зауважив: "Не даремно з неї відкачували воду. Якщо виникає проблема з відкачуванням води, значить, є загроза поширення радіоактивного забруднення".

Як пояснив еколог, "якщо говорити про поширення радіоактивного забруднення через підземні води, то це ще більш складно і непередбачувано, ніж радіоактивне забруднення, яке на поверхні. Якщо радіація потрапила в підземні води, вона там і залишиться, вона буде поширюватися і звичайно десь потрапить у питну воду для людей там, де підземну воду використовують як питну".

Він визнав, що загроза радіоактивного забруднення питної води на різних територіях "є, і вона велика". При цьому "складно прогнозувати, коли це станеться і наскільки сильним буде забруднення в конкретному місці", – зауважив еколог. Нагадаємо, раніше окупаційна влада "ДНР" прийняли рішення про припинення відкачки води з шахти "Юнком". До війни на Донбасі регулярне відкачування робили українські фахівці.

Джерело: Обозреватель

Гетманцев розповів, куди вкласти гроші, щоб обійти всі перевірки та фінансовий моніторинг

неділя, 11 червень 2023, 4:15

Українці можуть вкласти гроші у військові облігації та при цьому витратити практично будь-які свої гроші. Якщо у випадку з банківським депозитом необхідно надати документ про походження коштів та довести, що вони не зароблені у тіні, то при купівлі обл...

Бабуся захотіла права: Під час іспиту з водіння переплутала педалі і перевернула машину на бік. Епічне відео підірвало мережу

неділя, 11 червень 2023, 3:25

В Аргентині 63-річна жінка переплутала педалі газу та гальма і потрапила в ДТП під час свого першого іспиту з водіння. Про це пише Daily Express. Літня жінка вирішила вперше отримати посвідчення водія. Вона приїхала на практичний екзамен на своєму авто...