Нескромна чарівність "слуг": Корм для собак та інший "схематоз": Журналістське розслідування показало, на що Зеленський і Ко витрачали "ковідні" кошти українців

За крайніми даними від епідемії ковіду в Україні померло вже 60 000 українців. Скільки б вдалось спасти при компетентній та менш корумпованій владі, запитуються в країні

За практично півтора року дії "ковідних" закупівель за цією процедурою витратили близько 35 млрд грн. Значна частина з них пішла на товари й послуги, які до боротьби з пандемією не мають ніякого стосунку, передають Патріоти України.

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info. Журналісти встановили, що окремі структури використовували процедуру "ковідних" закупівель для купівлі палива, кормів для тварин, спортивного інвентарю (боксерських шоломів), новорічних подарунків чи продуктів харчування.

Також регулярно фіксувалися факти суттєвих переплат. Так, в один і той самий період одні й ті ж китайські концентратори OLV-10 купували і по 30, і по 60 тисяч грн за одиницю.

Загалом Держаудитслужба нарахували порушень у "ковідних" закупівлях на 407 млн грн. Водночас штраф, передбачений за уникнення торгів, коливається від 25,5 до 51 тис. грн, а переплату на цих торгах довести взагалі майже неможливо. Тому санкції не співмірні з мільйонними оборотами.

"Єдина вимога до "спрощених ковідних закупівель" – необхідність обґрунтувати, що закупівля дійсно необхідна для боротьби з пандемією. А далі купуй фактично будь-що на будь-яку суму", – йдеться в сюжеті.

Водночас список ліків і обладнання, дозволених урядом для закупівлі за "ковідною" процедурою, довелося чекати протягом двох місяців. Це призвело до втрати часу для підготовки до нової хвилі пандемії.

З архіву ПУ. "Її прибрали з телебачення. Ну фіг знає, як там піде далі": Віторган розповів про проблеми в кар'єрі після одруження з Собчак (фото, відео)

понеділок, 29 листопад 2021, 4:00

Російський актор Максим Віторган заявив, що після весілля з телеведучою Ксенією Собчак перестав на час зніматися в кіно, передають Патріоти України. Так, за словами знаменитості, режисери не стверджували його на ролі у фільмах через обережність. Віторг...

Там його чекають друзі: Як наполегливий козлик вперто просить впустити його до будинку (відео)

понеділок, 29 листопад 2021, 0:32

У США до фермерського будинку наполегливо просився зайти товариський козел. Схоже, тварині було нудно, і вона хотіла провести час із двома собаками, які сиділи вдома. Впертий 13-річний козлик на ім’я Дон Педро живе на фермі Sunflower Farm Creamery у шт...