Коронавірус б'є по нервовій системі: Вчені попередили про страшну небезпеку

Учені з'ясували, що коронавірус (COVID-19) являє загрозу нервовій системі. Багато інфікованих мають головні болі і труднощі з концентрацією уваги. До такого висновку прийшли фахівці з Північно-Західного університету США, результати дослідження опубліковані в журналі Annals of Neurology, передають Патріоти України.

Автор статті, доктор Ігор Коральник разом з колегами провів ретроспективний аналіз всіх пацієнтів з коронавірусом, які були госпіталізовані в Northwestern Medicinе, з метою визначити частоту і тип неврологічних ускладнень, а також реакцію на лікування.

З'ясувалося, що близько половини інфікованих мали неврологічні прояви COVID-19, які включають головні болі і запаморочення, а також труднощі з концентрацією уваги, зниження пильності, розлади смаку, судоми, інсульти і м'язові болі.

Неврологічну дисфункцію, на думку Коральника, може викликати ряд причин. Оскільки захворювання може вражати кілька органів, включаючи легені, нирки та серце, мозок може страждати від нестачі оксигенації і від порушень згортання крові, що може привести до ішемічним або геморагічним інсульту.

Більш того, вірус здатний викликати пряму інфекцію мозку і оболонки головного мозку, а реакція імунної системи може викликати ураження мозку і нервів.

"Про це важливо знати широкому загалу і лікарям, тому що інфекція SARS-CoV-2 може спочатку мати неврологічні симптоми, перш ніж виникнуть лихоманка, кашель або проблеми з диханням", – сказав Коральнік.

Спостереження за пацієнтами продовжиться, щоб визначити, чи є проблеми з нервовою системою постійними або це явище тимчасове.

Може обернутись тюрмою: Який штраф загрожує за неявку в ТЦК за повісткою:

середа, 24 червень 2026, 16:50

Під час воєнного стану військовозобов'язаний може отримати повістку від територіального центру комплектування та соціальної підтримки. ЇЇ може бути відправлено трьома способами – особисто від групи оповіщення, в приміщенні ТЦК або рекомендованим поштов...

Не встигли добігти до укриття: У лікарні Києва померли мама і донька, поранені під час обстрілу

середа, 24 червень 2026, 16:44

В одній з лікарень Києва померла 30-річна Дарʼя Гончар та її мати, які постраждали внаслідок російського обстрілу столиці в ніч на 2 червня. Жінки не встигли добігти до укриття, повідомляє медіа "#ШОТАМ", передають Патріоти України. "17 травня ми бачил...