Коронавірус б'є по нервовій системі: Вчені попередили про страшну небезпеку

Учені з'ясували, що коронавірус (COVID-19) являє загрозу нервовій системі. Багато інфікованих мають головні болі і труднощі з концентрацією уваги. До такого висновку прийшли фахівці з Північно-Західного університету США, результати дослідження опубліковані в журналі Annals of Neurology, передають Патріоти України.

Автор статті, доктор Ігор Коральник разом з колегами провів ретроспективний аналіз всіх пацієнтів з коронавірусом, які були госпіталізовані в Northwestern Medicinе, з метою визначити частоту і тип неврологічних ускладнень, а також реакцію на лікування.

З'ясувалося, що близько половини інфікованих мали неврологічні прояви COVID-19, які включають головні болі і запаморочення, а також труднощі з концентрацією уваги, зниження пильності, розлади смаку, судоми, інсульти і м'язові болі.

Неврологічну дисфункцію, на думку Коральника, може викликати ряд причин. Оскільки захворювання може вражати кілька органів, включаючи легені, нирки та серце, мозок може страждати від нестачі оксигенації і від порушень згортання крові, що може привести до ішемічним або геморагічним інсульту.

Більш того, вірус здатний викликати пряму інфекцію мозку і оболонки головного мозку, а реакція імунної системи може викликати ураження мозку і нервів.

"Про це важливо знати широкому загалу і лікарям, тому що інфекція SARS-CoV-2 може спочатку мати неврологічні симптоми, перш ніж виникнуть лихоманка, кашель або проблеми з диханням", – сказав Коральнік.

Спостереження за пацієнтами продовжиться, щоб визначити, чи є проблеми з нервовою системою постійними або це явище тимчасове.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...