
Коронавірус дуже небезпечний для людей, оскільки легко заразний і дає серйозні ускладнення на організм після одужання. Цей вірус дуже підступно діє на імунну систему людини та часто виникають вторинні бактеріальні пневмонії. Як розповів лікар-інфекціоніст вищої категорії, кандидат медичних наук Віталія Янченко, COVID-19 може сильно нашкодити не тільки легеням, але і серцю, передають Патріоти України.
"Багатьох пацієнтів турбує серце. Навіть у тих, хто переніс інфекцію легко, виявляємо кардити: ексудативний перикардит, при якому накопичується рідина, міокардит. Наприклад, людина, який тісно спілкувалася з коронавірусним хворим, здає аналізи. Результати вказують, що все нормально, але є ураження серця. Такі люди в майбутньому можуть страждати на ішемічну хворобу серця, оскільки запальний процес зачіпає і серцеві судини, різними видами аритмії, порушення провідності в м'язі серця", - пояснив фахівець.
Він додав, що численні дослідження доводять також і проблеми з центральною нервовою системою. Вчені називають COVID-19 нейроінфекцію, через те, що в головному мозку знайшли чутливі рецептори. Є припущення, що в майбутньому у тих, хто переніс цю хворобу, може розвинутися хвороба Альцгеймера.
У столичних паркових зонах та рекреаційних локаціях посилили заходи безпеки. Правопорядок тут забезпечують інспектори кавалерійської роти, які патрулюють території верхи поряд з більш модерними велопатрулями. Однак вершник зможе швидко маневрувати в ха...
Вакцинація проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), проведена у ранньому підлітковому віці, практично зводить до нуля ризик смерті від раку шийки матки у молодому віці. Про це свідчить масштабне британське дослідження, опубліковане в журналі The Lancet і пр...