Космічний апарат СРСР впав на Землю

Радянський космічний апарат «Космос-482», запущений ще у 1972 році для дослідження Венери, сьогодні зійшов з орбіти та впав у Індійський океан. Про це повідомив «Роскосмос», передають Патріоти України.

За даними російської корпорації, об’єкт увійшов у щільні шари атмосфери о 9:24 і залишки впали приблизно за 560 км на захід від острова Середній Андаман, неподалік від узбережжя Індонезії.

«Космос-482» мав стати дослідником Венери, але через збій у розгінному блоці так і не покинув земну орбіту. Замість цього він 53 роки обертався навколо планети, поступово наближаючись до поверхні. Напередодні ЗМІ прогнозували його падіння очікувалося 9 або 10 травня.

На Україну насувається хвиля спеки: Синоптики дали прогноз, чи дійде до +40, як в Європі

середа, 24 червень 2026, 17:56

Синоптики попереджають про зміну погодних умов в Україні: після періоду помірної літньої температури країну очікує помітне потепління, яке прийде вже наприкінці тижня, передають Патріоти України. За даними Українського гідрометеорологічного центру, най...

Могли переслідувати: Ці українські прізвища забороняли в радянські часи

середа, 24 червень 2026, 17:49

У радянські часи окремі українські прізвища могли стати причиною переслідувань, репресій або навіть загибелі їхніх носіїв. Формально заборонених прізвищ у СРСР не існувало, однак система діяла вибірково й жорстко. Людей змушували змінювати родові імена...