
ЗСУ звільнили місто Тростянець Сумської області від окупантів. Воно зруйноване, відсутнє тепло, водо та електропостачання.Про це повідомив міський голова Тростянця Юрій Бова, передають Патріоти України.
"Холодноярцям" (ред. - 93 бригада ЗСУ) вдалося вибити з міста "еліту" російських сухопутних військ – підрозділи Кантемирівської танкової дивізії, які утікали, залишаючи озброєння, техніку та боєприпаси. Після окупації та боїв у самому Тростянці не залишилося живого місця. 90% міста – без опалення, світла, води та зв’язку. Кожного дня в місті знаходять тіла загиблих або закатованих. І досі невідома кількість городян, яких викрали або ж примусово вивезли до росії", - розповідає Юрій Бова.
За його словами, близько 10 тисяч містян уже виїхали, а ще стільки ж залишаються на місці. Їм необхідна їжа та ліки, оскільки протягом 30 днів їхні запаси скінчилися, а деякі родини навіть голодували.
"Далі ми потребуємо плівки, скла, будівельних матеріалів, щоб відновити об’єкти інфраструктури, школи. Комп’ютерної техніки в нас узагалі немає. З позитивного - окупанти, тікаючи, лишили багато техніки, що тепер гатить по ним", - сказав міський голова.
У січні-травні 2026 року виторг від продажу алкогольних напоїв в Україні сягнув 72,7 млрд грн, що на 8,6 млрд грн, або на 13,49%, більше, ніж за аналогічний період минулого року.Про це повідомляє голову податкового комітету Ради Данило Гетманцев, перед...
Матеріал американського журналіста Крейга Сауерса про старовинний український напій контабас здобув перемогу на престижній премії James Beard Awards. Цей текст отримав нагороду в категорії The Journalism Awards, передають Патріоти України з посиланням ...