Краса і багатство потрібні не всім: Вчені назвали риси, які визначають привабливість людини

Інтелект та доброта - риси, що найбільше подобаються представникам обох статей. Такого висновку дійшли вчені з Бразилії, які провели дослідження серед 778 чоловіків і жінок, передають Патріоти України.

Результати опублікували на сторінках видання Archives of Sexual Behavior. В рейтингу уподобань на першому місці - розум, на другому - лагідність.

Фізична привабливість, здоров'я та добробут поступились когнітивним та душевним якостям, посівши відповідно третє, четверте та п'яте місця у "рейтингу романтичних чеснот".

"Ми можемо одразу зрозуміти, що нас хтось приваблює, але можемо не знати, чому. Навіть не здавати собі справи, чи цей потяг є доказом того, що людина буде нам хорошою парою, – говорить автор дослідження Жоао Франциско Гоес Брага Такаянагі з Інституту психології Університету Сан-Паулу.

Розумні - отже, привабливі

Опитувані - люди різної сексуальної орієнтації віком від 18 до 64 років. Їм пропонували створити образ ідеального партнера, визначаючи пріоритетність одних рис над іншими. Потрібно було зрозуміти, від яких якостей потенційної другої половинки можна відмовитись, а які обов’язково мають бути присутні в людині.

"Розум і доброта є найбільш бажаними рисами партнера, навіть порівняно з красою, грошима чи здоров’ям. Це стосується представників усіх статей і сексуальних орієнтацій, – сказав Такаянагі.

Універсальність цих якостей для всіх груп вказує на глобальну потребу людей у когнітивному розвитку та емоційному теплі. Натомість інші чесноти, що фігурують у результатах дослідження, відрізняються в залежності від статі та сексуальної орієнтації.

Краса і багатство потрібні не всім

Дослідники виявили відмінності в оцінці рис серед представників різних гендерів та сексуальної орієнтації. Так, гетеросексуальні чоловіки цінують у жінках фізичну привабливість, а для жінок, гомосексуальних та бісексуальних чоловіків у партнерах важливим є соціально-економічний статус. Це, на думку вченого, зумовлено еволюційною необхідністю мати здорове потомство та забезпечити необхідними ресурсами майбутні покоління.

Цікаво, що перевага доброти була особливо виражена серед бісексуальних людей. Науковці також з’ясували, що люди з високим рівнем соціосексуальності (відкритості до випадкового сексу) віддають перевагу фізичній привабливості, а особи з тривожно-уникаючим типом прив’язаності – соціально-економічному статусу потенційного партнера.

Такаянагі, однак, наголошує, що дослідження має недоліки, оскільки носить теоретичний характер. Те, що людям подобається, не завжди збігається з тим, що вони шукають у потенційних партнерах.

"Хоча цей метод і не ідеальний, він дозволяє нам отримати загальне уявлення про те, що людям подобається і не подобається. Але дослідження з використанням реальних умов – швидкі знайомства або додатки для пошуку партнерів – необхідні для розуміння розриву між заявленими вподобаннями та реальною поведінкою", – зазначає Такаянагі.

Довбик підтримав українського воїна, який отримав поранення на війні з Росією

середа, 29 травень 2024, 20:55

Гравець збірної України та іспанської Жирони Артем Довбик поспілкувався з українським військовослужбовцем, який є палким шанувальником футболу, передають Патріоти України. На своїй сторінці в Інстаграм відомий телеведучий Анатолій Анатоліч розповів зво...

Ситуація з відключеннями світла стане ще гіршою: Ось в якому місяці доведеться найтяжче

середа, 29 травень 2024, 18:30

Влітку в українській енергосистемі очікується дефіцит – українці вже перетнули мінімум споживання електроенергії, тому надалі воно лише збільшуватиметься. Найтяжче прийдеться у липні – саме в цьому місяці очікується найбільше споживання при зменшенні г...