
Лауреати Нобелівської премії у відкритому листі закликали до більш жорстких заходів проти Росії.
"Ми закликаємо світових лідерів різко збільшити допомогу Україні. Україна повинна перемогти, а не просто "не програти"", - йдеться у листі, підписаному наразі 39 лауреатами Нобелівської премії, серед яких правозахисниця Олександра Матвійчук, письменниці Світлана Алексієвич, Ельфріде Єлінек (Elfriede Jelinek) та Герта Мюллер.
Нобелівські лауреати наголошують, що "путінський режим становить очевидну та неминучу загрозу для людства".
Підписанти відкритого листа звинуватили уряди багатьох країн у недооцінці небезпеки, яку становить Путін. На думку авторів листа, Захід нині проводить небезпечну "політику умиротворення" - подібну до тієї, що мала місце на початку владарювання Адольфа Гітлера.
"Політики і громадяни в усьому світі повинні відмовитися від будь-яких ілюзій щодо Путіна і його злочинного режиму. Історія вчить нас, що умиротворення агресора сприяє подальшим злочинам проти людства. Жодні тимчасові вигоди не можуть цього виправдати. Ми рішуче налаштовані на те, щоб Мюнхен 1938 року не повторився!", - заявили нобелівські лауреати.
Вони акцентували, що світ має сконцентруватися на декількох завданнях: посилені допомозі Україні, підтримці росіської опозиції, а також на невизнані Путіна, як президента РФ.
"Світ має дати чіткий сигнал, що він більше не розглядає Путіна як партнера", - вказали вони.
Радянська влада свого часу вилучала з українських словників окремі слова, які вважала "небажаними" або ідеологічно неприйнятними. Багато з них були пов’язані з історичною пам’яттю, релігією чи національною самобутністю. Сьогодні ці мовні заборони розгл...
В Івано-Франківській області внаслідок удару блискавки постраждала жінка. Як повідомили у ДСНС, це сталося поблизу гори Шпиці Верховинського району на Івано-Франківщині 21 червня.Група з 24 мандрівників рухалася гірським маршрутом через озеро Несамовит...