"Крутелик" на Land Rover з іменними номерами явно не геній? Британські експерти з'ясували, як рівень IQ водія впливає на вибір автомобіля

Експерти провели опитування 2024 водіїв і дізналися, як їхній рівень IQ пов'язаний з вибором автомобіля.

За результатами дослідження експерти розрахували середні показники IQ для різних груп водіїв, класифікованих за маркою, кольором і індивідуальними особливостями їхніх автомобілів.

Британські фахівці провели дослідження та з'ясували, як марка автомобіля може корелювати з рівнем інтелекту водія.

Як повідомляє Scrap Car Comparison, для проведення дослідження понад 2000 водіям з Великої Британії було запропоновано пройти тест на IQ.

Дослідження показало, що водії автомобілів Skoda були "найрозумнішими" із середнім показником IQ 99.

"Цікаво, що наше попереднє дослідження виявило, що водії Skoda також були водіями з найменшими психопатичними нахилами, що, може свідчити, що вони спокійніші на дорогах", - пишуть Scrap Car Comparison.

Водії Suzuki (середній IQ - 98,09), Peugeot (98,09), Mini (97,79) і Mazda (95,91) увійшли до п'ятірки "найрозумніших автомобілістів".

З іншого боку, дослідження виявило, що водії BMW загалом мали нижчий IQ (91,68), як і водії Fiat (90,14), і Land Rover (88,58). "Однак варто пам’ятати, що середній IQ у всьому світі коливається між балами 85 і 115, тому всі опитані потрапили в цю шкалу", - нагадують експерти.

Які види палива відповідають високим IQ

Також експерти вирішили визначити, як вибір палива корелюється з рівнем інтелекту водіїв. Попри те, що наразі в світі панує тренд на перехід до екологічно чистих авто, дослідження показало, що "водії бензинових автомобілів виявилися найрозумнішими".

Водії бензинових автомобілів мали середній бал IQ 94,35, за ними йдуть водії гібридів (93,89) і дизелів (92,91). А водії електромобілів посіли четверте місце із середнім балом 90,19.

Чи можна пов'язати колір автомобіля з рівнем інтелекту

Окрім цього, експерти вирішили визначити, як колір автомобіля співвідноситься з рівнем інтелекту водія.

З'ясувалося, що ті хто обрав білий колір автомобілів, отримали в середньому 95,71 балів за тестом IQ. Це на 7,28 більше, ніж ті, хто обрав зелені транспортні засоби, у яких середній бал IQ 88,43.


Як пов'язані персоналізовані номери на авто з рівнем IQ

Також з'ясувалося, що власники персоналізованих номерних знаків отримали нижчий бал за тестом IQ.

Зазначається, що в 2022 році індустрія персоналізованих номерних знаків отримала колосальні 1,3 мільярда фунтів стерлінгів, причому багато водіїв купували індивідуальні номерні знаки або для використання на власних автомобілях, або як пам'ятні сувеніри.

"Проте наше дослідження показало, що ті, у кого є персональний номерний знак, загалом менш розумні, ніж ті, у кого немає, причому власники приватних номерних знаків набрали в середньому на 2,2 бала менше за тестом IQ порівняно з тими, хто його не має", - пише Scrap Car Comparison.

Як проводилося дослідження

Фахівці компанії Scrap Car Comparison у партнерстві з глобальною науково-дослідницькою фірмою Censuswide провели опитування 2024 водіїв у Великій Британії. Експерти дізналися марку та колір автомобіля, яким вони зараз користуються, а також те, чи є в них персональний номерний знак чи ні. Загалом було досліджено 27 брендів автомобілів, однак п’ять марок були виключені через відсутність достатніх даних.

Потім кожен учасник пройшов тест IQ із двадцяти запитань, що дало кожному водієві еквівалентний бал. За результатами дослідження автомобілістів експерти розрахували середні показники IQ для різних груп водіїв, класифікованих за маркою, кольором і індивідуальними особливостями автомобіля, якими вони керують.

IQ (коефіцієнт інтелекту) - це оцінка, яка базується на результатах проходження учасниками набору стандартизованих тестів, призначених для оцінки інтелекту. Згідно з дослідженнями, приблизно дві третини населення Землі мають показник IQ від 85 до 115, тоді як лише 2,5% матимуть бали нижче 70 або вище 130, у томі числі й ті, хто має IQ вище 144, тобто генії за шкалою інтелекту Стенфорд-Біне.

Готуйте парасольки! Атмосферний фронт зіпсує походу по всій країні на початку червня, - синоптик

четвер, 1 червень 2023, 15:57

Червень в Україні розпочнеться з того, що атмосферний фронт принесе серйозніші дощі та похолодання. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла відомий синоптик Наталка Діденко.Дощі із грозами, часом зливового характеру, за її даними, розпочнуться з ...

"З дитятком побігла перша до поліклініки": Жінка розповіла про момент ракетного удару у Києві, внаслідок якого загинула мати, а дитина постраждала

четвер, 1 червень 2023, 15:30

Мешканка багатоповерхівки в Деснянському районі Києва, поруч з якою вночі 1 червня загинула жінка та двоє дітей внаслідок ракетного удару, розповіла про момент вибуху. Про це повідомляє кореспондент ТСН.ua з місця події, передають Патріоти України. За ...