Крутіше за піраміди: У Саудівській Аравії знайшли рештки найдавніших кам’яних будівель (фото)

Археологи з’ясували, що вік кам’яних структур, які виявили у Саудівській Аравії, становить близько 7000 років. Ці величезні будови можуть бути одними з найстаріших у світі, передають Патріоти України.

Найдавнішими архітектурними пам’ятниками, які збереглися до наших часів, прийнято вважати єгипетські піраміди, ну або, у крайньому випадку, Стоунхендж.

Хоча, насправді, вчені виявили ще кілька курганів і давніх пам’яток у Європі і на Близькому Сході, вік яких становить до 7000 років.

У 2017-му група археологів також знайшла сліди старовинного монумента, який міг бути збудований у той період: на півдні аравійської пустелі Великий Нефуд вчені знайшли величезні кам’яні структури, розташовані на полях з лави древніх вулканів.

Згідно з результатами нового дослідження хіміків з німецького Інституту Макса Планка, саме ці кам’яні структури у Саудівській Аравії можуть бути найстарішими пам’ятками архітектури у світі, відомими людині.

Спершу будови на схилах старих вулканів назвали «воротами», а тепер дослідники описують їх арабським словом «Мустатілс», яке означає прямокутник.

Завдяки аналізу хімічного складу деревного вугілля, виявленого в одній з таких будівель, вчені з’ясували, що монумент був зведений 7000 років тому, — приблизно в 5000 р. до н.е.

Будова складається з невеликих кам’яних стін, які зверху нагадують польові ворота. Довжина деяких з них — всього 15 метрів, а найбільші ділянки досягають 616 метрів. На одній з таких платформ вчені також виявили картину з геометричними візерунками. Правда, що саме на ній зображено — поки невідомо.

Автори відкриття припускають, що стародавні люди могли використовувати цей монумент голоценової епохи для проведення певних ритуалів.

Крім того, виявлені «мустатілс» могли мати і більш практичне застосування: оскільки древні люди в цьому регіоні, як правило, займалися скотарством, кам’яні будівлі могли бути способом захищати свою територію і пасовища від чужинців.

«10 тис. — 6 тис. років тому на Аравійському півострові був останній період „Зеленої Аравії“, коли збільшення кількості опадів сформувало цей у цілому посушливий регіон», — пишуть дослідники, вказуючи на сезонність клімату у той час.

"Зелене лібертаріанство": В Україні стрімко дорожчає хліб

понеділок, 10 травень 2021, 6:10

Експерти вказують що продукт №1 в нашій державі дорожчає незалежно від світової кон'юнктури, а тому, що уряд не включає стримуючі механізми, котрі маються в його розпорядженні. В Україні стрімко дорожчає хліб. Тільки за останній рік його вартість збіль...

Пара з Нідерландів першою переїхала в надрукований дім (фото, відео)

понеділок, 10 травень 2021, 5:45

Будинок був зроблений на 3D-принтері. У нідерландському Ейндговені в будинок, зведений з використанням технології 3D-друку заселилося подружжя з Амстердама. Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі з посиланням на NL TIMES, пара отримала ключі від...