Квітка із могил загиблих воїнів: Чому червоний мак замінив георгіївську стрічку

​Червоний мак став символом Дня пам'яті і примирення.

День пам'яті і примирення відзначається в Україні 8 травня. Саме у восьмий день останнього місяця весни більшість країн світу проводять урочистості щодо на згадку остаточної перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та жертвами найстрашнішого конфлікту в історії людства. 8 травня.

1945 року о 23:01 Антигітлерівська коаліція ратифікувала "Акт про беззастережну капітуляцію" збройних сил нацистської Німеччини. Сам Акт був підписаний у Німеччині 7 травня. Чому на зміну георгіївській стрічці, яка зараз заборонена в Україні, прийшла квітка червоного маку, читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Історія червоного маку

Символ цієї весняної квітки вперше з'явився в 1915 році, коли канадський лікар Джон Мак-Крей написав вірш під назвою "У полі Фландрії". У поезії розповідалося про червоні маки, які зацвіли на військових могилах.

Американська гуманістка Міона Майкл надихнулася віршем і вирішила прикрасити цією квіткою свій одяг в ім'я вшанування пам'яті загиблих бійців. У 1920 році Американський легіон затвердив маки як офіційний символ.

У 1921 році їх помістили на емблему Королівського Британського легіону. Тепер щороку в країні відбувається акція на підтримку ветеранів.

Кожен благодійник отримує червоний паперовий мак і прикрашає ним свій одяг. Це стало традицією на всій території колишньої Британської імперії. Таким чином вшановують пам'ять загиблих у всіх збройних конфліктах з 1914-го року.

Чому червоний мак став символом свята в Україні

З 2014 року символом Дня примирення та Дня перемоги в Україні стала квітка маку. Це міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів. Саме у 2014 році в Українському інституті національної пам'яті попросили всіх українців 8 травня прикрасити одяг червоним маком. Зображення цієї квітки є своєрідною алюзією: з одного боку, вона уособлює квітку маку, з іншого - кривавий слід від кулі.

Так, на зміну радянському символу - георгіївській стрічці, прийшов червоний мак. Його рекомендують прикріплювати до одягу з лівого боку, ближче до серця.

Джерело: РБК-Україна

У центрі Києва військовий вбив двох товаришів по службі

вівторок, 3 жовтень 2023, 12:13

Військовий ЗСУ застрелив двох товаришів по службі в центрі Києва. Його затримали правоохоронці. Про це повідомили Інтерфакс-Україна в столичному головному управлінні поліції, передають Патріоти України. Там розповіли, що інцидент стався на вулиці Лаврс...

Відома мережа в Україні втратила ключову ліцензію - заявили про закриття 53 АЗС

вівторок, 3 жовтень 2023, 11:30

В Україні закрили 53 АЗС мережі Avantage7, яка позиціює себе як "паливний дискаунтер", заявили у самій мережі. Компанія втратила ліцензію на роздрібну торгівлю паливом для зазначеної кількості станцій. Водночас ЗМІ повідомляють, що заправки продовжують...