День пам'яті і примирення відзначається в Україні 8 травня. Саме у восьмий день останнього місяця весни більшість країн світу проводять урочистості щодо на згадку остаточної перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та жертвами найстрашнішого конфлікту в історії людства. 8 травня.
1945 року о 23:01 Антигітлерівська коаліція ратифікувала "Акт про беззастережну капітуляцію" збройних сил нацистської Німеччини. Сам Акт був підписаний у Німеччині 7 травня. Чому на зміну георгіївській стрічці, яка зараз заборонена в Україні, прийшла квітка червоного маку, читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.
Історія червоного маку
Символ цієї весняної квітки вперше з'явився в 1915 році, коли канадський лікар Джон Мак-Крей написав вірш під назвою "У полі Фландрії". У поезії розповідалося про червоні маки, які зацвіли на військових могилах.
Американська гуманістка Міона Майкл надихнулася віршем і вирішила прикрасити цією квіткою свій одяг в ім'я вшанування пам'яті загиблих бійців. У 1920 році Американський легіон затвердив маки як офіційний символ.
У 1921 році їх помістили на емблему Королівського Британського легіону. Тепер щороку в країні відбувається акція на підтримку ветеранів.
Кожен благодійник отримує червоний паперовий мак і прикрашає ним свій одяг. Це стало традицією на всій території колишньої Британської імперії. Таким чином вшановують пам'ять загиблих у всіх збройних конфліктах з 1914-го року.
Чому червоний мак став символом свята в Україні
З 2014 року символом Дня примирення та Дня перемоги в Україні стала квітка маку. Це міжнародний символ пам'яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів. Саме у 2014 році в Українському інституті національної пам'яті попросили всіх українців 8 травня прикрасити одяг червоним маком. Зображення цієї квітки є своєрідною алюзією: з одного боку, вона уособлює квітку маку, з іншого - кривавий слід від кулі.
Так, на зміну радянському символу - георгіївській стрічці, прийшов червоний мак. Його рекомендують прикріплювати до одягу з лівого боку, ближче до серця.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...