Ким був загиблий на Донбасі 22 лютого: Позивний "Ящур", пішов рятувати Україну добровольцем 2014 року. Бився в "котлі" за Луганський аеропорт

Убитий російськими окупантами боєць ЗСУ Сергій Петраускас (позивний "Ящур") був учасником оборони Луганського аеропорту. Воював разом із братом, зазначають Патріоти України. Воював добровольцем Сході задовго до того, як підписав контракт з 72 бригадою і знов відправився на Донбас.

"Ми з молодшим братом Олександром добровільно зголосилися захищати Батьківщину. Спочатку рік я воював, потім мирне небо захищав Сашко – був сапером, пізніше розвідником", – розповідав чоловік раніше в інтерв'ю порталу ukrainka.org.ua.

Сергій Петраускас був головою Спілки учасників бойових дій АТО Ічнянського району.

Після закінчення школи півтора року служив у Національній гвардії України. Після демобілізації працював автоелектриком, пожежним-димозахисником, столяром на будівництві.

Петраускас був активним учасником Майдану в 2004 році, а також Революції Гідності в 2014-му.

"2 березня (2014 року) я одним із перших записався добровольцем для захисту України. І 19 березня в телефонному режимі був мобілізований", – розповідав чоловік.

Оборону Луганського аеропорту, куди він прибув 1 серпня 2014-го, воїн назвав котлом, схожим на Іловайський і Дебальцевський.

"Командування вважає за краще не згадувати тих боїв, адже солдатів залишили напризволяще, в хаосі війни, і вони діяли буквально на свій розсуд. Вижили найсильніші й ті, кому пощастило", – згадував Петраускас.

"У той час, як наше командування віддало наказ "кільцювати" Луганськ, виявилося, що насправді в оточення українських бійців брали російські війська... І довгий час ми навіть не могли підійти до залишків підбитого терористами українського літака – через постійні ворожі обстріли. Тіла загиблих українських десантників забирали поступово, вирушаючи в рейди, тому що відстань від аеропорту до місця трагедії – 15 кілометрів", – розповідав військовослужбовець.

Разом з іспанським гаспачо та грузинським харчо: Український борщ потрапив у список найкращих супів у світі

п’ятниця, 26 лютий 2021, 21:32

Якщо тарілка супу, над якою піднімається пар, - це те, що дає вам найвище старомодне відчуття комфорту, знайте, що в цьому у вас багато однодумців. Суп - одна з найстаріших і найбільш універсальних страв у світі. Так стверджує Дженет Кларксон, автор кн...

Хіти тижня. У мережі хвиля гніву: Український завод випустив пиво "Московське" із символікою Росії (фото)

п’ятниця, 26 лютий 2021, 21:00

Український пивоварний завод випустив пиво під назвою "Московське" із зображенням на етикетці прапору країни-агресора Росії і Кремля. На цей факт звернув увагу офіцер Збройних сил України, блогер Анатолій Штефан, опублікувавши в своєму Telegram-каналі ...