Китай показав з орбіти свою космічну станцію Тяньгун

Космічна станція КНР

Космічна станція у підсумку утворить Т-подібну конструкцію, яку Китай планує використовувати не менш ніж десяти років, передають Патріоти України.

Китайська космічна агенція CNSA за допомогою камери на автономному маніпуляторі оприлюднила кадри станції Тяньгун. Про це повідомляє Space.

На цей час космічна станція Тяньгун складається з двох модулів. Роботизований маніпулятор завдовжки десять метрів, запущений разом з основним модулем Тяньхе у квітні 2021 року, оснащений камерою, яка дозволяє йому сканувати та оглядати зовнішню частину станції. Це включає новий модуль Веньтянь, який приєднався до Тяньхе на орбіті в липні цього року. На відео видно сонячні панелі, які забезпечують станцію електроенергією, а також гіроскопи, які контролюють стан станції, коли вона обертається навколо Землі. Також видно моря та хмари приблизно за 380 км. Іноді можна побачити космічний корабель Шеньчжоу-14, який доставив на орбіту нинішній екіпаж Тяньгуна у складі Чень Дуна, Лю Яна та Цай Сючже.
У ході інспекційної роботи було проведено перевірку стану станції. Водночас автономний маніпулятор підтвердив, що новий модуль готовий до переміщення з переднього порту стикувального вузла космічної станції в бічний порт, до якого Веньтянь буде постійно пристикований.
Веньтянь буде переміщено в призначений для нього стикувальний порт перед запуском третього і останнього модуля Ментянь, який запланований на жовтень.

Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: Ось як перерахують кожну виплату

неділя, 23 лютий 2025, 23:40

З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...

Українцям видають гроші на дрова: Хто може отримати і які умови

неділя, 23 лютий 2025, 23:25

Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...