Китайський апарат Tianwen-1 зробив облетів весь Марс, зафільмувавши раніше не досліджені частини планети

Найцікавішими для науковців стали перші знімки Південного полюса, звідки імовірно розпочнеться колонізація планети

Безпілотний китайський космічний корабель Tianwen-1 відправив на Землю зображення різних місць Марса, включаючи його південний полюс. Про це у четвер, 30 червня, пише Peta Pixel, передають Патріоти України.

Відомо, що китайський космічний зонд Tianwen-1 приземлився на Червоній планеті у травні 2021 року. Тоді він почав передавати зображення сусідньої планети у високій роздільній здатності вченим на Землю.

За цей час Tianwen-1 зібрав зображення майже всієї планети Марс. В тому числі - перші косиічні фотографії південного полюса Марса, де імовірно зосереджені майже всі водні ресурси планети.

"Виявлення підземних вод має центральне значення для визначення потенціалу планети для життя, а також забезпечення постійного ресурсу для будь-яких досліджень людини", - сказано в повідомленні.

Серед фотографій, зроблених цим зондом, є край величезного кратера Маундер та вид з висоти пташиного польоту на 18-кілометровий вулкан Аскрей Монс. Китайський апарат також зафіксував 4000-кілометровий каньйон Valles Marineris або ударні кратери, розташовані високо на півночі Марса в районі, відомому як Arabia Terra.

Китай успішно запустив Tianwen-1 23 липня 2020 на борту ракети-носія Long March 5 Y-4 з космодрому Веньчан. Зонд подолав загалом 474 мільйони кілометрів і виконав кілька маневрів, перш ніж вийти на орбіту Червоної планети 10 лютого 2021 року. Після більш ніж трьох місяців підготовки зонд випустив посадковий модуль, який приземлився на Марсі 15 травня.

Зниження випаровування води, плюс електрика для 100 мільйонів будинків: Науковці пропонують покрити водосховища Землі сонячними панелями

неділя, 19 січень 2025, 6:40

Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...

В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: Ось що потрібно знати хворим

неділя, 19 січень 2025, 6:22

В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...