Китайський апарат Tianwen-1 зробив облетів весь Марс, зафільмувавши раніше не досліджені частини планети

Найцікавішими для науковців стали перші знімки Південного полюса, звідки імовірно розпочнеться колонізація планети

Безпілотний китайський космічний корабель Tianwen-1 відправив на Землю зображення різних місць Марса, включаючи його південний полюс. Про це у четвер, 30 червня, пише Peta Pixel, передають Патріоти України.

Відомо, що китайський космічний зонд Tianwen-1 приземлився на Червоній планеті у травні 2021 року. Тоді він почав передавати зображення сусідньої планети у високій роздільній здатності вченим на Землю.

За цей час Tianwen-1 зібрав зображення майже всієї планети Марс. В тому числі - перші косиічні фотографії південного полюса Марса, де імовірно зосереджені майже всі водні ресурси планети.

"Виявлення підземних вод має центральне значення для визначення потенціалу планети для життя, а також забезпечення постійного ресурсу для будь-яких досліджень людини", - сказано в повідомленні.

Серед фотографій, зроблених цим зондом, є край величезного кратера Маундер та вид з висоти пташиного польоту на 18-кілометровий вулкан Аскрей Монс. Китайський апарат також зафіксував 4000-кілометровий каньйон Valles Marineris або ударні кратери, розташовані високо на півночі Марса в районі, відомому як Arabia Terra.

Китай успішно запустив Tianwen-1 23 липня 2020 на борту ракети-носія Long March 5 Y-4 з космодрому Веньчан. Зонд подолав загалом 474 мільйони кілометрів і виконав кілька маневрів, перш ніж вийти на орбіту Червоної планети 10 лютого 2021 року. Після більш ніж трьох місяців підготовки зонд випустив посадковий модуль, який приземлився на Марсі 15 травня.

"Знаю українську, але не буду розмовляти нею тільки тому, що якісь дов***би вимагають": Дочка президента Федерації дзюдо України спровокувала мовний скандал

п’ятниця, 12 серпень 2022, 12:51

Блогерка з Дніпра Єлизавета Кошляк, яка є дочкою глави Федерації дзюдо України Михайла Кошляка, потрапила у мовний скандал. У своєму Instagram Єлизавета повідомила, що принципово не перейде на українську мову і заявила, що війна в Україні почалася "том...

Чекав на російський парад у Києві: Поліція затримала одесита, який виправдовував війну

п’ятниця, 12 серпень 2022, 12:42

Національна поліція в Одесі заарештувала громадянина України, який активно виправдовував російську агресію та окупацію територій нашої країни. Він також чекав ворожого параду в Києві і погрожував розправою всім, хто виступав проти РФ. Одесит вів Telegr...