Китові, моржові, акули, осли, кабани, ящірки, щури, птахи тощо: В якості військової сили тварин використовують не тільки Росія і США

Люди спрадавна використовували тварин для бойових дій. Зі зростанням технічного прогресц така практика не лише не канула в Лету, але набуває все нових екзотичних рис, зазначають Патріоти України.

Йорген Рі Війг з Норвезького управління рибного господарства повідомив агентству Associated Press, що кит, якого минулого тижня помітили місцеві рибалки в Баренцевому морі, був обв'язаний ременем з написом "Обладнання Санкт-Петербург". За його словами, "представники збройних сил Норвегії проявили великий інтерес" до системи фіксації і самого кита.

Зовсім недавно російські білухи потрапили на перші шпальти газет після того, як в бухті Середньої на Далекому Сході Росії була виявлена так звана "китова в'язниця", де в незаконний спосіб містяться кілька десятків тварин - на початку цього місяця Москва оголосила, що всі вони в підсумку будуть випущені на волю. Тим часом використання китоподібних у військових цілях, що ставлять в провину Росії, вписується в загальну картину, яка складається протягом довгої історії людства.

Подібна практика знайома Росії не з чуток, і в період холодної війни між Радянським Союзом і Сполученими Штатами вона виявилася центральним елементом таємниці переправлення зброї.

Постійними учасниками перших великих військових конфліктів, які вже кілька тисяч років тому починали виникати на території Євразії - сьогодні більшу частину її займає Росія - були коні. У міру вдосконалення тактики ведення бою різні народи знаходили нові способи застосування тварин на полі битви, досить згадати знамените проходження через Альпи бойових слонів карфагенского полководця Ганнібала під час Другої Пунічної війни на початку другого століття до нашої ери.

У Радянському Союзі Червона Армія мала у своєму розпорядженні спеціально навчених собак, які могли переносити протитанкову вибухівку - ця тактика широко використовувалася під час боротьби з фашистськими загарбниками у Другій світовій війні. За повідомленнями, в той же період США запустили аналогічну програму. Після закінчення війни, в якій також прославився сирійський бурий ведмідь Войтек, який поповнив ряди Другого корпусу польської армії, дві наддержави вирішили поставити собі на службу ще одну тварину.

За повідомленнями, в Радянському Союзі діяв дослідний центр, який займався підготовкою дельфінів до виконання спецзавдань поблизу кримського міста Севастополя. Однак з розпадом Радянського Союзу на початку 1990-х фінансування припинилося, і в 2000 році BBC News повідомила про те, що Росія продала команду з 27 спеціально навчених тварин-підривників, серед яких значилися моржі, морські леви, тюлені і білий кит, Ірану.

Як відомо, дельфіни котрі залишилися в Криму повернулися під контроль Москви після того, як Росія анексувала півострів в 2014 році. У минулому році київський представник Криму заявив, що морські тварини, котрі потрапивши в руки Росії, оголосили голодування і померли - інформація, яку не забув спростувати відповідний представник з Москви.

США, як і раніше, підтримують власне крило оборони при посередництві водних тварин, відоме як Програма морських ссавців ВМС США, в Сан-Дієго. Хоча до цього моменту нам не відомі історії зіткнення китоподібних з ворогуючих таборів, офіційний журнал Міністерства оборони Росії "Армійський збірник" раніше в цьому місяці повідомив про те, що в 1980-і роки радянським фахівцям вдалося розробити екстрасенсорні прийоми, що дозволяють управляти загоном дельфінів за допомогою телепатії.

Тварини були помічені і в рядах повстанських угруповань: там в якості живих бомб використовуються собаки і осли, хоча з деякими тваринами впоратися не так-то просто. Наприклад, відомо, що в 2017 році в Іраку жертвами диких кабанів стали три бойовика воєнізованого угрупування ІДІЛ. Тварини також виявляються в центрі численних шпигунських скандалів на Близькому Сході, як правило, в них замішаний Ізраїль.

Єгипет, Іран, ліванський рух "Хезболла", Палестинська національна адміністрація, палестинський рух ХАМАС, Саудівська Аравія і Туреччина, серед інших, звинувачують Ізраїль у використанні кабанів, птахів, дельфінів, ящірок, щурів, акул та інших тварин з метою шпигунства або саботажу в інтересах країни.

Хіти тижня. Принизив ветерана: У Чернігові жорстоко покарали водія маршрутки (відео)

середа, 3 червень 2020, 12:00

У вівторок, 26 травня, в Чернігові між водієм маршрутки та колишнім учасником бойових дій на Донбасі, якому він напередодні відмовив у проїзді, сталася бійка. Відео інциденту опублікував в соцмережі Facebook товариш ветерана, який проводив зйомку, пере...

Фахівці зі США розповіли, на яких авто люди найчастіше потрапляють у смертельні ДТП

середа, 3 червень 2020, 11:45

Деякі середньорозмірні кросовери видали нульову смертність, а от субкомпактних моделей краще уникати. Фахівці Страхового інституту дорожньої безпеки Сполучених Штатів (Insurance Institute for Highway Safety, IIHS) кожні чотири роки аналізують статистик...