Лагідна українізація, або Обслуговуйте державною мовою, будь ласка: 16 січня набула чинності 30-та стаття мовного закону

Наголошується, клієнт сфери послуг може і надалі спілкуватись зручною для нього мовою, котру здатний зрозуміти представник сервісу

Сьогодні, 16 січня, набула чинності 30 стаття мовного закону, яка зобов'язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше, зазначають Патріоти України.

Джерело: закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Деталі: Документ передбачає, що всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів українською мовою.

Це стосується супермаркетів, інтернет-магазинів, кав'ярень, банків, АЗС, аптек тощо.

Виробників та продавців в Україні зобов'язують надавати споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Але така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

При цьому лише на прохання клієнта надавач послуг чи продавець можуть здійснити обслуговування іншою мовою.

Дослівно Закон: "На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін".

Додатково: У разі порушень з боку працівників сфери послуг або компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня. В разі систематичних порушень мовного законодавства на порушників будуть накладати штрафи.

Варто знати! У ТЦК сказали, хто обов'язково має пройти ВЛК

вівторок, 23 червень 2026, 22:58

В Україні продовжується воєнний стан, а це означає, що п'ять категорій громадян мають обов'язково пройти ВЛК. Серед таких осіб колишні "обмежено придатні", випускниці медичних ВНЗ і не тільки, передають Патріоти України. На сторінці у Facebook Житомирс...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...