Лямбда-штам коронавірусу: Вчені вперше описали зараження і розповіли про небезпеку

Бразильські лікарі першими детально описали випадок зараження новим штамом коронавірусу “лямбда”, який за прогнозами імунологів може бути більш заразний та небезпечний. Про це повідомляє Medrxiv, передають Патріоти України.

Медики з клінічної лікарні в бразильському місті Порту-Алегрі дослідили історію інфікування лямбда-штамом пацієнта в штаті Ріу-Гранді-ду-Сул на півдні Бразилії. Ним став молодий чоловік, у якого з'явилися симптоми після подорожі в Аргентину. Через два дні після повернення його госпіталізували, ПЛР-тест показав позитивний результат.

Після повногеномного секвенування, у чоловіка виявили делецію Δ3675-3677 в гені ORF1a. Це одна з частин геному коронавірусу зразка SARS-CoV-2, з якої починається вся активність вірусу всередині клітини. Воно призводить до випадання трьох амінокислот, а сам ген кодує спайковий білок вірусу. Крім 19 змін геному, лямбда містив ще одну нову делецію - Δ246-252 - і множинні мутації в гені, який кодує S-білок.

Хіти тижня. Парад запроданців: Хто з українських артистів виступить на російській "Пісні року"

субота, 27 листопад 2021, 15:00

Як свідчить анонс, у ньому візьмуть участь і українські артисти. Так, організатори називають майбутнє дійство «грандіозним» та «головним концертом країни». Заплановано його на 4 грудня. Для росіян співатимуть, у тім числі, Софія Ротару, Artik & Asti, А...

Як у фільмі жахів: У Дніпрі в парку комунальники знайшли людські кістки (фото)

субота, 27 листопад 2021, 14:44

У Дніпрі у парку 40-річчя визволення міста працівники КП "Благоустрій" знайшли людські кістки. Не виключено, що тут була чиясь могила. Про це свідчить той факт, що були знайдені також частини надгробка, а місцями виникали провалля у землі. Слід зазначи...