"Припустимо, мені потрібно помножити 8 763 на 8. Я, ймовірно, помножу: 8000 на 8, що становить 64000, 700 на 8, що дорівнює 5600, 60 на 8, що дорівнює 480, три на вісім - дорівнює 24. І я додам все це. Необхідно, щоб мозок усе запам'ятав, - каже Бхану. - Методи, які я використовую, дуже схожі на стандартні, але я їх оптимізую і покращую. Оскільки я тренував свій мозок, це просто відбувається".
15 серпня Бхану завоював золото на чемпіонаті світу з обчислень в умі на Олімпіаді інтелектуального спорту (MSO) в Лондоні. Юнак обіграв 29 суперників з 13 країн, і був настільки швидким, що суддям довелося призначити йому додаткові завдання. Здивовані люди називають його вундеркіндом, але сам себе він таким не вважає.
"Слово "вундеркінд" просто не відображає зусилля і досвід, це просто стан, отриманий нізвідки", - говорить Бхану, підкреслюючи, що його видатні математичні здібності дісталися йому нелегко.
Під час довгого одужання після травми Бхану вчився грати в шахи і розгадував головоломки, щоб тренувати мозок. В результаті хлопчик перейшов до математичних завдань і складання чисел. Перші успіхи допомогли йому подолати біль і сором від шраму, який залишився у нього на лобі. "Я знав, що є дещо, в чому я хороший, і хотів показати, на що здатний", - говорить він.
У 2007 році у віці 7 років Бхану посів третє місце в категорії юніорів на змаганнях з арифметики, і з тих пір здобув безліч перемог. З 13 років він представляв Індію на міжнародних змаганнях і побив чотири світові рекорди по найшвидшим обчисленням в умі, множенню ступенів і відніманню.
"Коли я намагаюся встановити світовий рекорд, світ навколо мене майже сповільнюється. Це щось на зразок супергероя Флеша: коли він біжить, все інше стає розмитим. Це безперечно приємно", - сказав Бхану.
Сьогодні молода людина займається популяризацією математики, і його головна мета - "викорінити математичну фобію", через яку люди бояться точних наук. Для цього в 2018 році Бхану заснував Exploring Infinities - освітню організацію, яка за допомогою арифметичних ігр пояснює математику дітям.
"Одного разу я пішов в сільську державну школу (в Індії) і зрозумів, що діти там не знали, що множення - це повторюване складання. Це мене вразило, і тоді я заснував свою фірму, - пояснив він. - Зараз я не впевнений, що буду знову брати участь в змаганнях. Я дійшов висновку, що я швидший. Не хочу бути обличчям математики - їх і так достатньо. Я хочу боротися проти математичної фобії, ось і все".
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...