"Припустимо, мені потрібно помножити 8 763 на 8. Я, ймовірно, помножу: 8000 на 8, що становить 64000, 700 на 8, що дорівнює 5600, 60 на 8, що дорівнює 480, три на вісім - дорівнює 24. І я додам все це. Необхідно, щоб мозок усе запам'ятав, - каже Бхану. - Методи, які я використовую, дуже схожі на стандартні, але я їх оптимізую і покращую. Оскільки я тренував свій мозок, це просто відбувається".
15 серпня Бхану завоював золото на чемпіонаті світу з обчислень в умі на Олімпіаді інтелектуального спорту (MSO) в Лондоні. Юнак обіграв 29 суперників з 13 країн, і був настільки швидким, що суддям довелося призначити йому додаткові завдання. Здивовані люди називають його вундеркіндом, але сам себе він таким не вважає.
"Слово "вундеркінд" просто не відображає зусилля і досвід, це просто стан, отриманий нізвідки", - говорить Бхану, підкреслюючи, що його видатні математичні здібності дісталися йому нелегко.
Під час довгого одужання після травми Бхану вчився грати в шахи і розгадував головоломки, щоб тренувати мозок. В результаті хлопчик перейшов до математичних завдань і складання чисел. Перші успіхи допомогли йому подолати біль і сором від шраму, який залишився у нього на лобі. "Я знав, що є дещо, в чому я хороший, і хотів показати, на що здатний", - говорить він.
У 2007 році у віці 7 років Бхану посів третє місце в категорії юніорів на змаганнях з арифметики, і з тих пір здобув безліч перемог. З 13 років він представляв Індію на міжнародних змаганнях і побив чотири світові рекорди по найшвидшим обчисленням в умі, множенню ступенів і відніманню.
"Коли я намагаюся встановити світовий рекорд, світ навколо мене майже сповільнюється. Це щось на зразок супергероя Флеша: коли він біжить, все інше стає розмитим. Це безперечно приємно", - сказав Бхану.
Сьогодні молода людина займається популяризацією математики, і його головна мета - "викорінити математичну фобію", через яку люди бояться точних наук. Для цього в 2018 році Бхану заснував Exploring Infinities - освітню організацію, яка за допомогою арифметичних ігр пояснює математику дітям.
"Одного разу я пішов в сільську державну школу (в Індії) і зрозумів, що діти там не знали, що множення - це повторюване складання. Це мене вразило, і тоді я заснував свою фірму, - пояснив він. - Зараз я не впевнений, що буду знову брати участь в змаганнях. Я дійшов висновку, що я швидший. Не хочу бути обличчям математики - їх і так достатньо. Я хочу боротися проти математичної фобії, ось і все".
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...