Лікарі розповіли, чи справді антиперспіранти можуть викликати рак

Є дані, які вказують на те, що сполуки алюмінію поглинаються шкірою та діють на естрогенові рецептори молочної залози, які стимулюють ріст клітин.

Використовувати антиперспіранти чи ні – особиста справа кожного. Але безліч жінок турбує питання – чи правдиві чутки про те, що ці засоби можуть викликати рак? Так це чи ні, відповіла лікарка Тетяна Калиній, передають Патріоти України.

У деяких антиперспірантах міститься алюміній. Є дані, які вказують на те, що сполуки алюмінію поглинаються шкірою та діють на естрогенові рецептори молочної залози, які стимулюють ріст клітин.

Але річ у тім, що концентрація алюмінію однакова як і в здорових, так і у хворих раком тканинах. Всмоктування алюмінію через шкіру становить близько 0,01%. Тому стверджувати, що алюміній в антиперспірантах є причиною розвитку раку молочної залози – безглуздо.

Чи правда, що антиперспірант "блокує" лімфатичні вузли?

Сполуки, які містять алюміній блокують потові залози, проте це не має жодного відношення до лімфовідтоку. Тому самі лімфатичні вузли працюють у звичайному режимі.

Чи шкідливі в антиперспірантах парабени

Ці сполуки володіють слабкою естрогеноподібною дією, тому й асоціюються з ризиком розвитку раку молочних залоз. Але парабени містяться й в харчових продуктах, помадах, кремах, лосьйонах, шампунях та в багатьох інших косметичних засобах.

Ще 16 років тому сліди парабенів були виявлені в тканинах молочних залоз, уражених раком. Але з'ясувати, звідки саме вони туди потрапляють, не вдалося й до нині. Втім власні естрогени людини значно потужніші, й ключову роль в розвитку раку молочних залоз відіграють спадковість, ожиріння та безконтрольний прийом гормональних препаратів.

Що ви можете зробити для профілактики:

  • обирати засоби без парабенів;
  • дбати про особисту гігієну (після робочого дня варто змити залишки антиперспіранту зі шкіри, а не нашаровувати день за днем);
  • не використовувати засоби після закінчення терміну придатності;
  • не наносити їх на пошкоджену шкіру.
Джерело: 24 канал

Що чекає "обмежено придатних", які не пройдуть ВЛК до 4 лютого: У Міноборони дали пояснення

неділя, 19 січень 2025, 9:57

Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...

Все буде суворо: У Міносвіти заявили, що студенти, які не складуть іспит із базової військової підготовки, не зможуть продовжити навчання

неділя, 19 січень 2025, 9:42

Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...