
Міністерство охорони здоров’я анулює бронювання частині медичних працівників на запит Міністерства оборони. Після погодження окремих фахівців можуть залучати до служби у Збройних силах України та інших структурах. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передають Патріоти України.
За його словами, система бронювання медиків була створена для того, щоб забезпечити стабільну роботу лікарень та надання медичної допомоги, зокрема пораненим військовим.
Міністр пояснив, що МОЗ співпрацює з Міністерством оборони та Командуванням медичних сил щодо кожного окремого випадку розбронювання. Для цього працює спеціальна мультидисциплінарна команда за участю представників МОЗ, Міноборони та регіональної влади.
У МОЗ наголошують, що рішення ухвалюють з урахуванням потреб медичної системи та армії. Частину медичних працівників після скасування бронювання можуть направити до лав ЗСУ або інших військових формувань.
Нагадаємо, бронювання військовозобов’язаних працівників в Україні застосовується для забезпечення безперервної роботи критично важливих установ, державних органів та підприємств під час мобілізації.
Раніше в Україні також спростили процедуру продовження бронювання для працівників критично важливих підприємств — тепер заявки розглядають упродовж 24 годин.
Підземелля, яке виявили археологи, «законсервувалося» приблизно 1676 року під час жорстокої облоги в ході польсько-турецької війни. У Галицькому замку виявили підземне приміщення, яке століттями залишалося прихованим, і це може бути лише частина більшо...
У Китаї виявили скамʼянілий череп, вік якого датується приблизно одним мільйоном років. Така знахідка змушує вчених переглянути деякі давно уставлено уявлення, передають Патріоти України з посиланням на Daily Galaxy. . Зокрема після цифрової реконстру...