Команда австралійських учених під час дослідження показала, що поліпшення харчування і збільшення фізичної активності можуть бути настільки ж ефективними, як і терапія з психологом під час лікування легкого ступеня депресії, передають Патріоти України.
– Дослідження було націлене на людей із підвищеним рівнем дистресу, що означає щонайменше легку депресію, але не обов’язково діагностований психічний розлад. Типові симптоми включають пригніченість, відчуття безнадійності, дратівливість або плаксивість, – пояснили вчені.
Дослідники об’єдналися з місцевою службою психічного здоров’я, щоб набрати 182 дорослих і провести групові сесії на Zoom. Усі учасники взяли участь у шести сесіях протягом восьми тижнів.
Половину учасників було випадковим чином розподілено для програми способу життя, яку спільно курирували акредитований практикуючий дієтолог і фізіолог із фізичних вправ. Ця група розробила цілі щодо харчування та руху:
Друга група брала участь у сеансах психотерапії, які проводили два психологи. В обох групах учасники могли продовжувати наявне лікування (наприклад, приймати антидепресанти). При цьому група способу життя отримала кошик з їжею, а група психотерапії такі предмети, як розмальовка, м’яч для зняття стресу і масажер для голови.
За вісім тижнів було зафіксовано зниження симптомів депресії в учасників програми способу життя (42%) і програми психотерапії (37%). Ця різниця не була статистично або клінічно значущою, тому вчені могли зробити висновок, що обидва методи лікування були ефективні.
Також не було великої різниці і у вартості. Програма способу життя була трохи дешевшою в доставці: 482 австралійські долари за учасника, проти 503 доларів за психотерапію. Це тому, що погодинні ставки різняться у дієтологів, фізіологів вправ і психологів, резюмували дослідники.
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....