Ліквідація пожежі триває вже шостий день поспіль: У Чорнобильському біосферному заповіднику прокоментували рівень радіації

Внаслідок пожежі в забруднених екосистемах змінюється лише якість повітря, у ньому збільшується концентрація радіоактивних аерозолів.

Радіаційний фон у Чорнобильській зоні та у Києві, не дивлячись на пожежу, яка триває у Зоні відчуження вже шостий день, залишається незмінним і у межах норми. Про це на сторінці у Facebook повідомив Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, передають Патріоти України.

"Внаслідок горіння трави, лісової підстилки чи деревини у повітря піднімаються аерозолі – переважно частинки попелу різної крупності. Разом з ними виносяться мінеральні речовини, у тому числі радіонукліди. Активність, яка була зосереджена в органічній речовині, розподіляється у деякому просторі, строго кажучи, площинне джерело радіоактивності доповнюється об’ємним, але загальна кількість радіонуклідів у цьому місці не змінюється. Тому у нинішніх реаліях радіаційного забруднення території не можна говорити про підвищення ПЕД (потужність еквівалентної дози) навіть безпосередньо у місці пожежі, не кажучи про сусідні райони і тим більше про перманентно стурбований Київ. Так що однозначно довіряйте офіційним повідомленням про незмінний радіаційний фон – вони відповідають дійсності!", - йдеться у повідомленні.

Внаслідок пожежі в забруднених екосистемах змінюється лише якість повітря, у ньому збільшується концентрація радіоактивних аерозолів. "Відразу зауважимо, що повітря не стерильне у цьому плані, і фонові концентрації техногенних радіонуклідів, того ж цезію-137 над Україною становлять кілька мікробекерелів на кубічний метр. Внаслідок пожежі ця цифра зростає біля вогню у десятки, сотні і тисячі разів, і падає зі збільшенням відстані від осередку за рахунок, в основному, "розбавлення" чистими об’ємами повітря", - пояснюють у заповіднику.

Зазначається також, що таке підвищення не є небезпечним для населення, а реальні концентрації значно нижчі від допустимих. З огляду на це, фахівці Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника просять людей не панікувати і довіряти офіційній інформації.

Хіти тижня. Українським водіям готують "сюрприз" з техоглядом: Що треба знати

субота, 6 червень 2020, 1:00

На розгляд Верховної Ради винесуть новий законопроект про повернення раніше скасованого в Україні обов'язкового техогляду для всіх легкових автомобілів. Про це заявив міністр Владислав Криклій, передають Патріоти України. За підсумками зустрічі з посло...

Хіти тижня. "Скважины есть, а воды в них нет. Водохранилищу в Алуштинском регионе пришел зверек… пушной… очень пушной", - Кримський бандерівець (фото)

субота, 6 червень 2020, 0:35

"По стопам Гитлера: российские оккупанты провели четыре обыска у "Свидетелей Иеговы" в Керчи, в результате чего задержали, по меньшей мере, одного верующего, в отношении которого возбуждено уголовное дело по "экстремистской" статье", - пише у своєму бл...