Нове дослідження вчених з різних країн показало, що за останнє десятиліття ліси Амазонії викинули в атмосферу майже на 20 відсотків більше двоокису вуглецю, ніж поглинули. Це означає, що людство більше не може покладатися на найбільший тропічний лісовий масив планети, повідомляють Патріоти України із посиланням на іноземні ЗМІ.
Як пише джерело, у басейні річки Амазонки росте половина всіх тропічних лісів Землі, найбільш ефективних в поглинанні і зберіганні СО2, в порівнянні з іншими типами рослинності. Якщо цей регіон стане джерелом вуглекислого газу, а не його поглиначем, стримувати кліматичну кризу стане набагато важче.
За допомогою нового методу аналізу супутникових даних міжнародна команда вчених вперше показала, що ліси стають великим джерелом вуглекислого газу, виділяючи його більше, ніж зони, повністю позбавлені рослинності.
З 2010 по 2019 бразильська частина Амазонії, яка складає приблизно 60 відсотків усього лісу, виділила 16,6 мільярда тонн СО2, а поглинула тільки 13,9 мільярда тонн.
Причиною тому є вирубка лісів та пожежі. "Ми наполовину очікували цього, але вперше у нас є цифри, які показують, що бразильська Амазонія стала своєю протилежністю, і тепер це велике джерело емісії. Ми не знаємо, в який момент ця зміна стане незворотною", — сказав Жан-П'єр Віньерон, один зі співавторів.
Дослідження також говорить про те, що у 2019 році масштаби вирубки лісів та пожеж зросли у чотири рази. Якщо двома роками раніше це був один мільйон гектарів, то у 2019 році – 3,9 мільйона гектарів.
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...
Сара Перрі з Уельсу стала щасливою власницею сучасного будинку в сільській місцевості після перемоги в розіграші лотереї Omaze. Новий будинок із трьома спальнями та двома ванними кімнатами розташований у мальовничому графстві Поуїс і коштує близько 500...