Людство, ще поживемо: Науковці отримали обнадійливі результати досліджень імунітету від коронавірусу

Імунітет до Covid-19 зберігається не менш ніж рік і може залишитися на все життя. Він може посилюватись із часом, особливо після вакцинації.

Вчені провели кілька досліджень, які в сукупності показують, що більшості людей, які видужали від Covid-19 і згодом вакцинувалися, не знадобляться так звані підсилювачі вакцин, повідомило видання The New York Times.

За словами фахівців, вакциновані люди, які ніколи не хворіли на коронавірус, найімовірніше, потребуватимуть повторних щеплень. Так само як і ті, що були інфіковані, але в них не виробилась стійка імунна відповідь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'ясували причину утворення тромбозу після щеплень AstraZeneca

Обидва дослідження проводили з людьми, які вилікувалися від коронавірусу близько року тому. Відповідно до одного з них, клітини, які зберігають пам'ять про вірус, перебувають у кістковому мозку і можуть виробляти антитіла, коли це необхідно.

Інше дослідження показало, що ці так звані В-клітини пам'яті продовжують циркулювати та зміцнюватися протягом щонайменше 12 місяців після первинного зараження.

"Дослідження підтверджують припущення про те, що імунітет, зумовлений інфекцією і вакцинацією проти SARS-CoV-2, ймовірно, є довготривалим", - зазначив імунолог із Пенсильванського університету Скотт Хенслі.

Результат може не стосуватися захисту, отриманого лише з допомогою вакцин, тому що імунна пам'ять, ймовірно, буде організована по-іншому після імунізації, якщо порівняти з пам'яттю після природної інфекції.

Це означає, що людям, які не хворіли на Covid-19 і були щеплені, в кінцевому підсумку може знадобитися ревакцинація.

"Навіть якщо ви інфікувалися, це не означає, що у вас надпотужна імунна реакція", - каже Еллебеді.

Висновки дослідження доводять, що людям, які одужали від Covid-19, усе ж варто робити щеплення.


"Відверте шкідництво!": Українців обурив пост київської "лікарки" у соцмережі

четвер, 3 квітень 2025, 13:15

Директорка київського центру допомоги наркозалежним Марина Грібанова викликала обурення у мережі своєю заявою, що антидепресанти є наркотиком і нічим не допомагають. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Психіатричні ліки - це н...

Континент у передчутті транспортної революції: До 2040 року Львів і Київ мають увійти в єдину пан'європейську мережу високошвидкісних залізниць (мапа)

четвер, 3 квітень 2025, 12:52

Новий данський аналітичний центр 21st Europe почав просувати свій амбітний інноваційний проєкт Starline, спрямований на створення до 2040 року єдиної пан'європейської мережі високошвидкісних залізниць, яка працюватиме як єдина система метро для всього ...