Людство, ще поживемо: Науковці отримали обнадійливі результати досліджень імунітету від коронавірусу

Імунітет до Covid-19 зберігається не менш ніж рік і може залишитися на все життя. Він може посилюватись із часом, особливо після вакцинації.

Вчені провели кілька досліджень, які в сукупності показують, що більшості людей, які видужали від Covid-19 і згодом вакцинувалися, не знадобляться так звані підсилювачі вакцин, повідомило видання The New York Times.

За словами фахівців, вакциновані люди, які ніколи не хворіли на коронавірус, найімовірніше, потребуватимуть повторних щеплень. Так само як і ті, що були інфіковані, але в них не виробилась стійка імунна відповідь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'ясували причину утворення тромбозу після щеплень AstraZeneca

Обидва дослідження проводили з людьми, які вилікувалися від коронавірусу близько року тому. Відповідно до одного з них, клітини, які зберігають пам'ять про вірус, перебувають у кістковому мозку і можуть виробляти антитіла, коли це необхідно.

Інше дослідження показало, що ці так звані В-клітини пам'яті продовжують циркулювати та зміцнюватися протягом щонайменше 12 місяців після первинного зараження.

"Дослідження підтверджують припущення про те, що імунітет, зумовлений інфекцією і вакцинацією проти SARS-CoV-2, ймовірно, є довготривалим", - зазначив імунолог із Пенсильванського університету Скотт Хенслі.

Результат може не стосуватися захисту, отриманого лише з допомогою вакцин, тому що імунна пам'ять, ймовірно, буде організована по-іншому після імунізації, якщо порівняти з пам'яттю після природної інфекції.

Це означає, що людям, які не хворіли на Covid-19 і були щеплені, в кінцевому підсумку може знадобитися ревакцинація.

"Навіть якщо ви інфікувалися, це не означає, що у вас надпотужна імунна реакція", - каже Еллебеді.

Висновки дослідження доводять, що людям, які одужали від Covid-19, усе ж варто робити щеплення.


Вечір боксу від Mahatch в київському Палаці спорту: Українець Денис Берінчик в бою на голих кулаках побив до крові Російського Молота (відео)

неділя, 25 липень 2021, 7:40

У суботу, 24 липня, в рамках вечора боксу від промоушена Mahatch в київському Палаці спорту відбувся поєдинок на голих кулаках між 33-річним українським боксером, віце-чемпіоном Олімпійських ігор, володарем пояса WBO International в легкій вазі Денисом...

Тарифи зростають, а субсидій видають все менше: Важлива інформація до опалювального сезону

неділя, 25 липень 2021, 7:10

У світлі останніх змін в законодавстві отримати її стане все складніше, а одержувачів субсидій і зовсім може очікувати перевірка, за результатами якої вони можуть втратити даний вид допомоги від держави. Хоча на вулиці стоїть спекотна погода, над питан...